heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 13 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 24 lutego 2017, 00:17

1 na 4 sieci W-Fi można bez wysiłku złamać

Według danych pochodzących z chmury Kaspersky Security Network* 25% sieci Wi-Fi na świecie nie posiada szyfrowania ani żadnego rodzaju ochrony za pomocą hasła. Innymi słowy, informacje przesyłane za pośrednictwem takich sieci są całkowicie dostępne i mogą zostać przeczytane przez osoby z zewnątrz.

Kolejne 3% hotspotów wykorzystuje do szyfrowania danych WEP (Wired Equivalent Privacy). Ten zawodny i przestarzały protokół można złamać w ciągu kilku minut przy użyciu narzędzi, które są powszechnie dostępne w internecie.

Pozostałe hotspoty Wi-Fi (niemal trzy czwarte) wykorzystują bardziej niezawodną formę szyfrowania opartą na rodzinie protokołów WPA (Wi-Fi Protected Access). Wysiłek wymagany do włamania się do takich sieci zależy od ustawień, między innymi siły hasła. Na przykład jeśli hasło jest słabe lub publicznie dostępne (np. wyraźnie widoczne w kawiarni), przestępca będzie mógł odszyfrować transmitowany ruch.

Warto zauważyć, że wśród 20 państw z najwyższym odsetkiem niezaszyfrowanych hotspotów Wi-Fi znajduje się wiele popularnych kierunków turystycznych — Tajlandia, Francja, Izrael, Stany Zjednoczone itd. Turyści należą do najłatwiejszych celów, ponieważ najbliższy dostępny hotspot Wi-Fi to często dla nich jedyny sposób, aby pozostać w kontakcie z najbliższymi lub załatwić pilne sprawy wymagające dostępu do internetu.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.02.2017 r.

Azjatyckie i afrykańskie banki celem cyberataków z użyciem luki dnia zerowego, 0:17

Mobilny trojan bankowy zaatakował 318 000 użytkowników urządzeń z Androidem poprzez lukę w popularnej przeglądarce, 0:16


Nowsze

24.02.2017 r.

Ataki DDoS za pośrednictwem platformy WordPress , 0:18

Mobilny trojan bankowy Faketoken szyfruje dane i atakuje ponad 2 000 aplikacji, 0:19


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.65 | SQL: 9 | Uptime: 83 days, 18:06 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl