heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 2 marca 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 24 lutego 2017, 00:18

Ataki DDoS za pośrednictwem platformy WordPress

Ataki WordPress Pingback są przeprowadzane od 2014 roku. Należą do klasy ataków polegających na sztucznym potęgowaniu ruchu, gdy zasób ofiary jest atakowany za pośrednictwem serwerów osób trzecich poprzez wykorzystanie luk w ich zabezpieczeniach.

W przypadku WordPress Pingback funkcję podatnego na ataki serwera pełnią strony stworzone przy użyciu systemu WordPress (zwykle blogi) z włączoną funkcją Pingback. Celem tej funkcji jest automatyczne wysyłanie powiadomień do autorów odnośnie wszelkiej aktywności związanej z treściami, które publikują.
Cyberprzestępcy wysyłają do takich stron specjalnie utworzone żądanie HTTP z fałszywym adresem zwrotnym — adresem ofiary, która w efekcie otrzymuje wszystkie komunikaty sieciowe.

To oznacza, że można zorganizować potężny atak bez użycia sieci zainfekowanych komputerów (tzw. botnetu) — stosunkowo łatwo i niedrogo. Jednak żądanie HTTP wysyłane w ramach zwiększenia ruchu posiada specyficzny nagłówek, który może zostać łatwo wykryty, a sam atak — szybko powstrzymany.

Atak zaobserwowany niedawno przez ekspertów z Kaspersky Lab, chociaż wykorzystywał tę samą metodę, różnił się od „klasycznego" ataku WordPress Pingback tym, że został przeprowadzony przy pomocy protokołu HTTPS zamiast HTTP. Umożliwia to przesyłanie spreparowanych żądań w postaci zaszyfrowanej, co znacznie utrudnia identyfikację ataku.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.02.2017 r.

1 na 4 sieci W-Fi można bez wysiłku złamać, 0:17

Azjatyckie i afrykańskie banki celem cyberataków z użyciem luki dnia zerowego, 0:17


Nowsze

24.02.2017 r.

Mobilny trojan bankowy Faketoken szyfruje dane i atakuje ponad 2 000 aplikacji, 0:19

Ataki DDoS jako zasłona dymna dla innych szkodliwych działań, 0:20


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.99 | SQL: 21 | Uptime: 200 days, 3:32 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl