heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 29 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 24 lutego 2017, 00:17

Azjatyckie i afrykańskie banki celem cyberataków z użyciem luki dnia zerowego

InPage jest powszechnie wykorzystywany przez media i drukarnie, jak również instytucje rządowe i finansowe, takie jak banki, które mają do czynienia z tekstem w piśmie persko-arabskim.

Według strony internetowej producenta InPage oprócz Indii i Pakistanu, gdzie oprogramowanie to jest szczególnie popularne, ma ono również tysiące użytkowników w innych państwach, takich jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada, w kilku państwach z Unii Europejskiej, Afryki Południowej, w Bangladeszu, Japonii oraz innych krajach. Łączna liczba użytkowników oprogramowania InPage wynosi prawie 2 miliony na całym świecie.

Zaatakowane organizacje zidentyfikowane przez badaczy z Kaspersky Lab są zlokalizowane w Birmie, Sri Lance oraz Ugandzie.

Szkodliwy program jest dostarczany do ofiary za pośrednictwem phishingowej wiadomości e-mail z załączonym zainfekowanym dokumentem. Po skutecznym wykorzystaniu luki szkodnik melduje się na serwerze kontrolowanym przez cyberprzestępców, a następnie pobiera legalne narzędzia zdalnego dostępu. W niektórych przypadkach pobiera szkodliwe oprogramowanie oparte na kodzie źródłowym niesławnego trojana bankowego ZeuS. Ten wachlarz narzędzi jest typowy dla cyberprzestępców finansowych.

Dokładny zestaw szkodliwych instrumentów pobieranych na zainfekowaną maszynę różni się w zależności od ofiary — podobnie jak serwery kontroli, z których pobierane są te narzędzia.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.02.2017 r.

Mobilny trojan bankowy zaatakował 318 000 użytkowników urządzeń z Androidem poprzez lukę w popularnej przeglądarce, 0:16

09.02.2017 r.

10 praktycznych porad w Dniu Bezpiecznego Internetu, 13:07


Nowsze

24.02.2017 r.

1 na 4 sieci W-Fi można bez wysiłku złamać, 0:17

Ataki DDoS za pośrednictwem platformy WordPress , 0:18


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.56 | SQL: 9 | Uptime: 11 days, 22:04 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl