heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 29 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 17 listopada 2016, 19:06

Zapłacimy BLIKIEM na Allegro

Od dziś na Allegro można płacić za zakupy przy pomocy systemu płatności mobilnych BLIK. Płatności BLIK zostały w pełni zintegrowane z platformą zakupową Allegro i stają się jedną z metod płatności dostępnych dla klientów największej w Polsce internetowej platformy zakupowej.

Integracja płatności BLIK to naturalny krok w rozwoju Allegro, które nieustannie wprowadza kolejne udogodnienia dla swoich klientów. Dzięki płatnościom mobilnym BLIK zyskują oni kolejny szybki komfortowy i bezpieczny sposób płatności. Cały proces płatności za pomocą BLIK odbywa się bez konieczności opuszczania Allegro i bez dodatkowego logowania na stronie banku. Cała transakcja potwierdzana jest w aplikacji mobilnej bankowości w telefonie.

Allegro posiada w tej chwili 20 milionów zarejestrowanych użytkowników, z których blisko 14 milionów odwiedza serwis każdego miesiąca. Ponad 85 procent transakcji to produkty nowe, sprzedawane po ustalonej cenie. Allegro współpracuje z kilkuset markami a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tysięcy małych i średnich polskich firm handlowych i dystrybutorów.

Polski rynek e-commerce, wart dziś około 36 miliardów złotych nieustannie rośnie. Według firmy doradczej PMR w 2016 r. jego wartość wzrośnie o niemal 4 miliardy złotych w porównaniu do 2015 r. Eksperci oceniają, że w pierwszej połowie tego roku udział transakcji mobilnych w handlu
e-commerce w Polsce wyniósł 17 procent.

BLIK - powszechny system płatności mobilnych to projekt Spółki PSP. W tej chwili z BLIKA korzystają klienci Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (oraz Orange Finanse), PKO Banku Polskiego (oraz Inteligo) i Getin Noble Banku i T-Mobile Usługi Bankowe. Ponad 2 miliony osób aktywowało BLIKA w swoich aplikacjach bankowych. Od momentu gdy system został uruchomiony dokonano nim ponad 6 milionów transakcji. BLIKIEM można płacić w ponad 162 tysiącach terminali płatniczych, w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i lokalach usługowych obsługiwanych przez eService, First Data i PayTel oraz w większości sklepów internetowych za pośrednictwem działających w Polsce agentów rozliczeniowych i integratorów płatności, takich jak: Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill, eCard, PayU, czy First Data. BLIK to także wygodna i bezpieczna wypłata gotówki z większości, bo z około 14,5 tys. bankomatów (w sieci Euronet, Planet Cash oraz banków - uczestników systemu) oraz płatności bezpośrednio na numer telefonu w usłudze P2P (w tej chwili jest to możliwe w ING Banku Śląskim, Banku Millennium, Banku Zachodnim WBK, mBanku i PKO Banku Polskim).

Uruchomienie BLIKA w Polsce stanowiło przełomowy moment procesu tworzenia krajowego, powszechnego standardu płatności, wykorzystującego nowoczesne technologie. Otwartość na współpracę z innymi instytucjami finansowymi na równych zasadach daje perspektywę błyskawicznego rozwoju i ustawicznego powiększania sieci akceptacji płatności telefonem, co jest gwarantem szerokiej gamy możliwości oferowanych użytkownikom.


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

17.11.2016 r.

Aplikacja Spotify wykorzystywana do przesyłania złośliwych reklam, 19:05

Rodzinna prywatność naruszona przez włamania do systemu monitoringu dziecka, 19:00


Nowsze

17.11.2016 r.

Ponad tysiąc użytkowników szukających oprogramowania do szyfrowania wpadło w sidła zastawione przez grupę StrongPity, 19:19

16.12.2016 r.

Prywatność walutą w sieci , 14:06


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.28 | SQL: 15 | Uptime: 11 days, 23:46 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl