heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 20 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 9 października 2015, 12:56

Dell chce kupić EMC

Dell i fundusz inwestycyjny Silver Lake prowadzą zaawansowane rozmowy na temat przejęcia producenta systemów do przechowywania danych, firmy EMC Corp. Jeśli rozmowy dadzą pozytywny dla Della efekt, będzie to jedna z największych transakcji w historii rynku IT.

Tymczasem samo EMC rozważa jakiś sposób jeszcze bliższej współpracy ze swoimi licznymi partnerami, wśród których znajdują się m.in. VMWare czy Red Hat. Nie wiadomo też, że Dell chciałby przejąć całość firmy czy tylko jej część.

Jednocześnie Dell prowadzi podobno rozmowy z bankami w sprawie sfinansowania przejęcia firmy Hopkinton, co ma wzmocnić pozycję Della na rynku korporacyjnym. Michael Dell, który założył swoją firmę w 1984 roku, od kilku lat wdraża strategię zamiany jej na przedsiębiorstwo dostarczające kompleksowe usługi IT na rynku korporacyjnym.

Niedawno Dell wycofał się z giełdy, dzięki czemu nie musi tłumaczyć się inwestorom ze swoich działań i jest narażony na ryzyko, iż brak wzrostu cen akcji czy niskie dywidendy spowodują odwołanie go przez niezadowolonych posiadaczy akcji.

Jeśli umowa pomiędzy Dellem a EMC dojdzie do skutku, będzie ona więcej warta niż przejęcie za 37 miliardów USD firmy Broadcom przez Avago Technologies.
Samo EMC też opiera się presji ze strony jednego ze swoich posiadaczy, firmy Eliott Management, która chce, by EMC wydzieliła z siebie VMware.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

09.10.2015 r.

Amazon rozważa uruchomienie internetowej telewizji, 12:55

Kwantowa bramka logiczna na krzemie, 12:54


Nowsze

09.10.2015 r.

Chiński adware atakuje Androida, 12:57

27.10.2015 r.

Islandia: Partia Piratów może wygrać wybory, 7:45


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.38 | SQL: 18 | Uptime: 495 days, 7:54 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl