heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 18 lipca 2015, 15:02

Serwerowy Broadwell nie powstanie?

Intel opóźnił o rok premierę konsumenckich procesorów „Broadwell”, a ich serwerowe wersje mogą nigdy nie powstać.

Zwykle Intel rozpoczyna sprzedaż serwerowych wersji swoich procesorów długo po premierze ich wersji konsumenckich. Znaczne opóźnienie spowodowane jest koniecznością przeprowadzenia odpowiednich testów przez Intela i producentów serwerów. Zgodnie z oryginalnymi planami Intel miał zamiar odświeżyć swoje serwerowe platformy „Brickland” i „Grantley” oferując współpracujące z nimi układy Xeon E7 v4 „Broadwell-EX” oraz Xeon E5 v4 „Broadwell-EP”. Układy E5 v4 miały korzystać z 22 rdzeni, a E7 v4 z 24 rdzeni, a ich premierę zapowiedziano na przyszły rok.

Obie kości zniknęły jednak z najnowszej „mapy drogowej” Intela. Nie wiadomo, dlaczego nie są już w niej uwzględniane. Pojawiły się spekulacje, jakoby Intel miał zamiar przyspieszyć premierę platformy „Purley” wykorzystującej procesory „Skylake-EX” oraz „Skylake-EP”. Wiadomość taka jest jednak o tyle mało prawdopodobna, że „Purley” ma być największym od dekady skokiem technologicznym Intela w dziedzinie platform serwerowych, trudno uwierzyć, że jej premiera zostałaby znacząco przyspieszona.

Prawdziwą przyczyną prawdopodobnej rezygnacji z nowych serwerowych chipów z rodziny „Broadwell” może być spadające zapotrzebowanie na tego typu układy. Pojawiły się też pogłoski, jakoby niektórzy klienci odwoływali zamówienia na platformy „Grantley” i „Brickland” oczekując na premierę „Purley”.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.07.2015 r.

Asustek i Gigabyte ograniczyły sprzedaż płyt głównych, 15:00

Microsoft przeskanował setki milionów komputerów, 14:59


Nowsze

18.07.2015 r.

Koniec wsparcia dla Security Essentials dla Windows XP, 15:03

22.07.2015 r.

Apple: 11 miliardów dolarów w trzecim kwartale br., 10:16


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.34 | SQL: 11 | Uptime: 16 days, 22:32 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl