heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 24 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 15 kwietnia 2015, 16:55

Sony: Projektor 4K do wyświetlania z bardzo małej odległości

Projektor 4K do wyświetlania z bardzo małej odległości (LSPX-W1S) jest pierwszym produktem z rodziny Sony Life Space UX, pomyślanej jako źródło nowych wrażeń dla użytkowników. Zgodnie z założeniami filozofii Life Space UX urządzenia z tej serii mają przekształcać przestrzeń mieszkalną w miejsce zapewniające pełniejsze doznania.

Po ustawieniu pod ścianą wyświetla obraz 4K Ultra HD (cztery razy wyraźniejszy niż Full HD) o przekątnej 147" i pozwala oglądać filmy oraz sport w wielkiej skali. Projektor, wyróżniony ostatnio nagrodami Red Dot Award (Product Design 2015, „Najlepszy z najlepszych”) oraz 2015 iF design award, zmienia nieużywaną ścianą w elektroniczne płótno, a przestrzeń mieszkalną w żywe, dynamicznie zmieniające się środowisko.

LSPX-W1S

Pusta ściana staje się „oknem rozrywki” o wysokiej rozdzielczości — ekranem do projekcji filmów, galerią z ulubionymi dziełami sztuki czy nawet wirtualnym oknem na odległe miejsca — zapewniając w ten sposób fascynujące doznania wizualne. Źródłem światła w projektorze jest laser, który zapewnia wyjątkową jasność obrazu i wierność barw. W porównaniu z konwencjonalnymi lampami do projektorów laserowe źródło światła szybciej osiąga maksymalną jasność i ma nawet 10-krotnie większą trwałość.

Zintegrowane głośniki eliminują z widoku kable, a w ich obudowach przewidziano miejsce na inne domowe urządzenia elektroniczne. Po wyłączeniu urządzenie staje się eleganckim elementem umeblowania.

Projektor jest łatwy w instalacji i obsłudze. W odróżnieniu od konwencjonalnych projektorów, które wymagają odpowiedniego przygotowania miejsca do instalacji, można go ustawić na podłodze pod ścianą. Widzowie nie muszą się ponadto obawiać problemów z zasłanianiem wyświetlanego obrazu.

Projektor 4K do wyświetlania z bardzo małej odległości będzie na można oglądać podczas pokazów The Cinema by Tom Dixon na wystawie Milan Design Week, która odbędzie się w dniach 15–19 kwietnia 2015 r.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

15.04.2015 r.

Monitor Acer H257HU, 16:48

TP-Link z nowymi routerami dla wymagających, 16:30


Nowsze

18.04.2015 r.

Słuchawki Canyon , 9:35

Uchwyty TV od Hamy, 9:45


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.77 | SQL: 18 | Uptime: 139 days, 14:08 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl