heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 1 marca 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 10 maja 2010, 13:08

Acer K11 - mini projektor o ogromnych możliwościach

K11, najnowszy model spośród bardzo lekkich projektorów firmy Acer. Posiada m.in. port USB i czytnik kart SD, wytyczając nowy standard przenośności.

Niezwykle lekki i bardzo kompaktowy projektor Acer K11 jest wyposażony w port USB i czytnik kart pamięci SDHC, które zapewniają pełny dostęp do treści multimedialnych, w tym plików audio, wideo oraz graficznych. Jest tak mały, że mieści się w kieszeni, i może służyć do wyświetlania prezentacji lub filmów bez użycia notebooka, czy odtwarzacza wideo. W projektorze Acer K11 zastosowano też port HDMI™ umożliwiający łatwe podłączanie źródeł sygnału o rozdzielczości HD oraz przesyłanie nieskompresowanych danych wideo i dźwięku wielokanałowego.

Nowy projektor K11 jest wyposażony w technologię DLP oraz lampę LED, która znacznie podwyższa jakość obrazu. W porównaniu z tradycyjnymi lampami, technologia LED ma kilka istotnych zalet. Po pierwsze zostaje wyeliminowana konieczność wymieniania lampy, ponieważ żywotność diod LED przekracza 20 000 godzin, a ponadto lampa LED nie zawiera delikatnych elementów, takich jak włókno żarnika lub szklana bańka. W połączeniu z technologią DLP, lampa LED zapewnia lepsze nasycenie barw oraz większy kontrast.

Oprócz tego, lampy LED nie zawierają niebezpiecznych substancji, takich jak rtęć lub gazy halogenowe, oraz w porównaniu z konwencjonalnymi lampami pozwalają na zmniejszenie zużycia energii nawet o 30%. Cechy te są szczególnie ważne dla firmy Acer, która konsekwentnie dąży do wprowadzania produktów przyjaznych dla środowiska naturalnego. Zużycie energii można dodatkowo zmniejszyć dzięki funkcji Auto-shutdown, która automatycznie wyłącza projektor po określonym przez użytkownika czasie braku sygnału wejściowego.

Przy masie nieco ponad pół kilograma (0,61 kg) i wymiarach tylko 122 x 116 mm, mini projektor K11 jest jednym z najmniejszych i najlżejszych projektorów na rynku. Dzięki temu, jest idealnym urządzeniem dla osób dużo podróżujących, ponieważ jest łatwy do przenoszenia i pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie projekcji w każdym miejscu. Dopełnieniem walorów użytkowych jest elegancki wygląd czarnej, błyszczącej obudowy. W celu zapewnienia łatwej obsługi, panel sterowania został wbudowany w elegancką powierzchnię obudowy.

Pomimo kompaktowych wymiarów, projektor K11 cechuje się wyjątkową jakością obrazu. Dzięki innowacyjnej technologii LED, ten niewielki projektor zapewnia jasność 200 lumenów ANSI i współczynnik kontrastu 2000:1, co pozwala na wyświetlanie czystego i żywego obrazu o wyraźnych szczegółach. Ponadto, technologia Acer SmartFormat gwarantuje obsługę różnorodnych formatów obrazu, w tym 4:3 oraz 16:9, dzięki czemu użytkownicy nie muszą przełączać rozdzielczości w notebooku z panoramicznym wyświetlaczem.

Mini projektor K11 doskonale sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ jest wyposażony w ręczną (do 40 stopni w pionie) oraz automatyczną korekcję zniekształcenia trapezowego, która pozwala skompensować skutki skierowania obiektywu w górę lub w dół, tak aby obraz miał kształt prostokąta.

Cena projektora K11 wynosi 1519 zł brutto.

Acer K11

Acer K11Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

10.05.2010 r.

Yahoo!: Nie jesteśmy jak Google, 9:25

09.05.2010 r.

Microsoft po cichu łata dziury, 16:12


Nowsze

10.05.2010 r.

FCC poparła wniosek MPAA, 16:47

Biometryczne bankomaty w Polsce, 16:49


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 2.46 | SQL: 14 | Uptime: 6 days, 19:22 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl