heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 22 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 28 stycznia 2015, 09:00

Powstanie oficjalna giełda bitcoinów?

Bracia Winklevoss, byli reprezentanci USA w wioślarstwie, którzy oskarżyli Marka Zuckerberga o kradzież pomysłu na Facebooka i w ramach ugody otrzymali od niego kilkadziesiąt milionów dolarów, chcą założyć legalną zarejestrowaną giełdę bitcoinów.

Cameron i Tyler, którzy są prawdopodobnie największymi na świecie posiadaczami bitcoinów, uważają, że zarejestrowana giełda będzie chroniła wirtualną walutę przed wielkimi wahaniami cen, atakami hakerów i przestępcami, którzy coraz chętniej ją wykorzystują. W tym celu założyli firmę Gemini i zawarli umowę z dużym nowojorskim bankiem.

Winklevossowie mówią, że dzięki ich giełdzie bitcoiny będą znacznie bardziej bezpieczne, można je będzie np. deponować w bankach i będą gwarantowane przez FDIC, czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Obecnie w firmie Gemini pracuje 14 osób, w tym obaj bracia. Nie wiadomo też, kiedy giełda otrzyma zezwolenie władz. Przesłuchanie przed Wydziałem Usług Finansowych stanu Nowy Jork odbyło się w styczniu ubiegłego roku. Urzędnicy nie podjęli jeszcze decyzji.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

28.01.2015 r.

Microsoft publikuje wyniki finansowe, 8:59

Creative Sound Blaster X7 , 8:58


Nowsze

29.01.2015 r.

Pilna poprawka dla Firefoksa, 9:29

Apple podbija Chiny, 9:30


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.01 | SQL: 13 | Uptime: 440 days, 20:11 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl