heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 25 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 19 sierpnia 2014, 10:09

Samsung i Microsoft kończą spory patentowe?

Wojna patentowa na rynku smartfonów nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Spierające się ze sobą firmy są nią najwyraźniej zmęczone i dążą do zakończenia sporów. Tym razem media doniosły, że Samsung i Microsoft prowadzą rozmowy, których celem ma być pozasądowe rozwiązanie problemów związanych z patentami wykorzystywanymi w systemie Android. Niedawno informowaliśmy, że podobne porozumienie przygotowują Samsung i Apple.

Teraz wygląda na to, że Microsoft i Samsung doszły do wniosku, iż dalsze sporty przynoszą im więcej szkody niż pożytku. Samsung jest istotnym klientem na rynku chmur komputerowych i rodzącym się „Internet of Things”, gdzie znaczącą rolę odgrywa Microsoft. Z kolei Microsoft, jeśli chce wypromować swój system operacyjny na rynku smartfonów, będzie potrzebował pomocy największego obecnie gracza – Samsunga.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że ugodę zaproponował Microsoft i obie firmy utworzą grupę roboczą, której celem będzie opracowanie strategii wycofania pozwów złożonych przez koncern z Redmond w nowojorskim sądzie. Amerykańska firma domaga się w nich od Samsunga opłat za wykorzystywanie w Androidzie 300 patentów należących do Microsoftu.

Ani Samsung, ani Microsoft nie skomentowały powyższych doniesień.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.08.2014 r.

Microsoft udostępni „Technical Preview” następcy Windows 8, 10:09

Urządzenie BCDS rozpozna zapach dolarów, 10:08


Nowsze

22.08.2014 r.

Monachium rezygnuje z Linuksa, 9:19

Opera Mini na telefonach Microsoftu, 9:27


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.60 | SQL: 18 | Uptime: 105 days, 23:23 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl