Data: Wtorek, 19 sierpnia 2014, 10:09

Samsung i Microsoft kończą spory patentowe?


Wojna patentowa na rynku smartfonów nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Spierające się ze sobą firmy są nią najwyraźniej zmęczone i dążą do zakończenia sporów. Tym razem media doniosły, że Samsung i Microsoft prowadzą rozmowy, których celem ma być pozasądowe rozwiązanie problemów związanych z patentami wykorzystywanymi w systemie Android. Niedawno informowaliśmy, że podobne porozumienie przygotowują Samsung i Apple.

Teraz wygląda na to, że Microsoft i Samsung doszły do wniosku, iż dalsze sporty przynoszą im więcej szkody niż pożytku. Samsung jest istotnym klientem na rynku chmur komputerowych i rodzącym się „Internet of Things”, gdzie znaczącą rolę odgrywa Microsoft. Z kolei Microsoft, jeśli chce wypromować swój system operacyjny na rynku smartfonów, będzie potrzebował pomocy największego obecnie gracza – Samsunga.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że ugodę zaproponował Microsoft i obie firmy utworzą grupę roboczą, której celem będzie opracowanie strategii wycofania pozwów złożonych przez koncern z Redmond w nowojorskim sądzie. Amerykańska firma domaga się w nich od Samsunga opłat za wykorzystywanie w Androidzie 300 patentów należących do Microsoftu.

Ani Samsung, ani Microsoft nie skomentowały powyższych doniesień.

Mariusz Błoński
| Drukuj | Zamknij |