heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 19 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 18 marca 2014, 16:33

Prawdopodobnie powstanie MS Office dla iPada

Od dawna nieoficjalnie mówi się, że koncern z Redmond pracuje nad swoim pakietem biurowym w wersji dla tabletu Apple. Niewykluczone, że 27 marca Satya Nadella, dyrektor wykonawczy Microsoftu, poinformuje o tym oficjalnie.

MS Office for iPad miałby składać się jedynie z Worda, Excela, PowerPointa i OneNote. Niewykluczone, że można go będzie kupić w sklepie Apple Store, jednak najprawdopodobniej konieczne będzie wykupienie subskrypcji na Microsoft Office 365. W taki właśnie sposób działa Office Mobile for iPhone.

Niedawno Microsoft zaoferował model subskrypcyjny o nazwie Microsoft Office 365 Personal. Pozwala on zainstalować pakiet na jednym pececie lub Macintoshu i na jednym tablecie. Obecnie możliwe jest instalowanie pakietu na tabletach z systemem Windows. Microsoft może po prostu dodać iPada do listy tabletów.

Mary Jo Foley, która specjalizuje się w kwestiach dotyczących Microsoftu, donosi, że początkowo planowano, iż Miramar (to nazwa kodowa Office for iPad) ukaże się po Gemini (nazwa kodowa Office'a dla interfejsu Modern UI). Jednak Steve Ballmer, poprzedni dyrektor Microsoftu, uległ namowom zespołu odpowiedzialnego za rozwój pakietu dla iPada i zdecydował, że może on zadebiutować tak szybko, jak będzie gotowy. Nawet jeśli będzie to oznaczało, że trafi na rynek przed Gemini.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.03.2014 r.

Citeam.pl zostanie zamknięty przez Allegro, 16:31

11.03.2014 r.

Więcej dzieci potrafi grać w gry komputerowe, niż jeździć na rowerze, 12:26


Nowsze

18.03.2014 r.

Viacom kończy spór o YouTube, 16:40

28.03.2014 r.

Sound Blaster X-Fi Titanium HD , 8:26


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.39 | SQL: 20 | Uptime: 212 days, 19:09 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl