heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 6 grudnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 23 stycznia 2013, 13:54

Microsoft prawdopodobnie pomoże Dellowi w wycofaniu się z giełdy

W ubiegłym tygodniu Bloomberg poinformował, że przeżywający kłopoty Dell planuje wykupienie swoich akcji. Teraz pojawiła się informacja, że koncern z Redmond chce mu w tym pomóc, inwestując weń około 2 miliardów dolarów.

Niektórzy analitycy uważają, że wycofanie się z giełdy to dobry pomysł. Niecierpliwi inwestorzy, oczekując szybkich dużych zysków, są często niezadowoleni z zarządów firm i doprowadzają do niezbyt przemyślanych zmian. Wycofanie firmy z giełdy chroni ją też w pewnej mierze przed wstrząsami powodowanymi plotkami czy niekorzystnymi analizami.

Specjaliści oceniają, że na wykupienie swoich akcji Dell musiałby wydać nawet 22 miliardy dolarów. To spora kwota i firma będzie musiała zaciągnąć kredyt w banku. Teraz media doniosły, że Microsoft rozważa zaangażowanie się finansowo w całą operację, dzięki czemu koncern Ballmera stałby się jednym z największych udziałowców prywatnego Della.

Microsoft już niejednokrotnie inwestował w przeżywające kłopoty duże firmy. Dość wspomnieć, że w 1997 roku pieniądze Microsoftu uratowały Apple przed niemal pewnym bankructwem.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.01.2013 r.

Intel nie będzie już tworzył płyt głównych, 13:52

Obiektywy Sony z mocowaniem typu E, 13:35


Nowsze

23.01.2013 r.

Google pierwszy raz w historii osiągnął przychód 50 mld USD, 13:55

24.01.2013 r.

Gear4 prezentuje nowoczesny budzik z funkcją pomiaru snu, 11:28


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.81 | SQL: 14 | Uptime: 12 days, 16:54 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl