heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 27 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 12 lutego 2014, 10:28

Nokia zaprezentuje smartfon z systemem Android?

Według The Wall Street Journal nastąpi to pod koniec bieżącego miesiąca podczas Mobile World Congress. To mogłoby potwierdzać krążące od dłuższego czasu pogłoski, jakoby fińska firma przygotowywała urządzenie z Androidem. Jednak informacja jest o tyle zaskakująca, że Nokia jest właśnie przejmowana przez Microsoft.

Nowy smartfon nie będzie konkurował z urządzeniami z Windows Phone, gdyż ma być przeznaczony na rynek najtańszych urządzeń.

Osoby zaznajomione z omawianą materią mówią, że Microsoft – przynajmniej tymczasowo – może zdecydować się na produkcję tanich telefonów z Androidem, co pozwoli mu na zwiększenie sprzedaży i wsparcie wydziałów produkcyjnych. Zwiększenie sprzedaży ułatwiłoby koncernowi z Redmond konkurowanie z Apple'em i Google'em oraz dało firmie więcej czasu na przygotowanie własnego systemu do współpracy z tanimi smartfonami. Windows Phone został zaprojektowany do współpracy z droższymi modelami telefonów i obecnie nie jest w stanie konkurować na rynku najtańszych modeli.

Androidowy smartfon Nokii będzie różnił się od innych urządzeń z Androidem. Nie będzie domyślnie dawał dostępu do niektórych google'owskich narzędzi czy do aplikacji ze sklepu Google Play. Fabrycznie zostaną w nim zainstalowane programy i usługi Nokii oraz Microsoftu, w tym serwis mapowy Here, sklep Nokii z aplikacjami czy serwis muzyczny MixRadio.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

12.02.2014 r.

Nowe aparaty Sony Cyber-shot oraz α6000, 10:24

10.02.2014 r.

Apple został oskarżony o naruszenie patentu firmy IPCom, 9:03


Nowsze

18.02.2014 r.

Google przejmuje SlickLogin, 8:16

Windows 9 Beta już w maju?, 8:16


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.44 | SQL: 18 | Uptime: 74 days, 15:51 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl