heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 6 grudnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 18 lutego 2014, 08:16

Google przejmuje SlickLogin

Logowanie się może być tak proste jak zbliżenie telefonu do komputera, bez konieczności łączenia dwóch urządzeń radiowo. Taką metodę opracowała firma SlickLogin, która została przejęta przez Google.

Niejedna firma myśli nad uproszczeniem pomysłu, a izraelski startup SlickLogin opracował metodę, które z punktu widzenia użytkownika wymaga tylko zbliżenia smartfona do komputera w czasie logowania. To zbliżenie może zastępować login i hasło tzn. może być wystarczające do zalogowania się.

Zbliżenie może też zastępować samo hasło tzn. użytkownik wpisuje nazwę użytkownika i potem zbliża telefon by się zalogować. Wreszcie takie zbliżenie może zastąpić kod jednorazowy po zalogowaniu za pomocą loginu i hasła.

Logowanie za pomocą dźwięku


Rozwiązanie SlickLogin jest o tyle ciekawe, że nie wymaga żadnej łączności radiowej pomiędzy smartfonem i komputerem. Po prostu w czasie logowania komputer wydaje dźwięk. Ten dźwięk ze względu na częstotliwość nie jest słyszalny dla użytkownika, ale mikrofon w telefonie może go wychwycić. Aplikacja w telefonie analizuje ten dźwięk i wysyła na serwer informację , że telefon faktycznie był zbliżony do komputera.

Dźwięk za każdym razem jest inny, zatem nie da się ukraść hasła poprzez nagranie dźwięku w czasie logowania.

Google przeujmuje SlickLogin


Rozwiązanie SlickLogin znane jest od dawna, ale teraz firma Google postanowiła przejąć ten startup. Informacja na ten temat znalazła się na stronie SlickLogin. Nie wiadomo ile firma Google mogła zapłacić za SlickLogin. Firma nie jest duża - całą jej ekipę stanowi trzech współzałożycieli.

Sami twórcy SlickLogin zauważyli, że Google była pierwszą firmą popularyzującą uwierzytelnianie dwustopniowe (in. dwuskładnikowe). Opcja ta została wprowadzona już trzy lata temu, a potem podobne rozwiązania zaczęli wprowadzać inni e-usługodawcy (m.in. Dropbox, Facebook, Apple). Można chyba powiedzieć, że Google ma dobre doświadczenia z promowaniem nowych form logowania i SlickLogin może być początkiem kolejnej innowacji w tej dziedzinie.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

12.02.2014 r.

Nokia zaprezentuje smartfon z systemem Android?, 10:28

Nowe aparaty Sony Cyber-shot oraz α6000, 10:24


Nowsze

18.02.2014 r.

Windows 9 Beta już w maju?, 8:16

Osoby, które nie czują się ani mężczyznami, ani kobietami, mogą określić na Facebooku inną płeć, 8:18


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.69 | SQL: 14 | Uptime: 20 days, 10:43 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl