heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 29 listopada 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 27 stycznia 2014, 15:59

Google kupuje DeepMind za 400 mln dolarów

Wczoraj serwis Re/code poinformował, że Google kupił firmę DeepMind zajmująca się sztuczną inteligencją. Według Re/code koszt transakcji wynosił 400 mln dolarów. Firma Google potwierdziła przejęcie dla Re/code oraz innych mediów. Nie potwierdziła jednak wartości transakcji i nie przedstawiła innych szczegółów, a mogłyby być one niezwykle ciekawe.

Na stronie firmy DeepMind nie znajdziecie zbyt wielu informacji. Dowiecie się najwyżej, że jednym z założycieli firmy jest Demis Hassabis, którego Wikipedia opisuje jako projektanta gier, programistę oraz światowej klasy gracza, który jest m.in. cudownym dzieckiem w dziedzinie szachów.

Z pewnością Google nie kupuje tylko jednego talentu. Re/code ustalił też, że DeepMind to ważny gracz na rynku sztucznej inteligencji, który ma ekipę złożoną z 50 osób i zabezpieczone finansowanie na poziomie 50 mln USD. Firma ta w przeszłości konkurowała o talenty z Google i Facebookiem.

Jeszcze ciekawsze informacje podaje The Information. Dowiedział się on, że Google ma zamiar powołać radę etyki, która będzie dbała o nienadużywanie sztucznej inteligencji. Ten sam serwis wspomina, że Facebook również rozważał zakup DeepMind.

Może minąć kilka lat, zanim Google udostępni produkty stworzone dzięki ekipie DeepMind. Może też dojść do tego, że zaawansowana sztuczna inteligencja zostanie włączona do "zwykłych" produktów, takich jak wyszukiwarki. Jedno jest pewne - prawdziwe przełomy rynkowe mogą się czaić w nieznanych nikomu firmach, które dziś zajmują się "nudnymi" problemami.

Firma Google to wie, bo gdy zaczynała tworzyć Androida, nikt poważnie nie traktował tego pomysłu. Owszem, dostrzegano potrzebę stworzenia systemu mobilnego, który ułatwiłby deweloperom opracowywanie aplikacji na zaawansowane telefony. Prace nad takim systemem były jednak traktowane podobnie, jak dziś możemy traktować prace nad sztuczną inteligencją. Zakładamy, że kiedyś to będzie potrzebne, ale teraz nas to nie obchodzi. Teraz niektórzy ludzie wierzą, że największym osiągnięciem rynku IT jest Snapchat.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

27.01.2014 r.

WikiVIP z nagraniami audio znanych ludzi, 15:56

23.01.2014 r.

Które korporacje zatrudniły najwięcej osób w 2013 roku?, 13:14


Nowsze

29.01.2014 r.

FBI ma dostęp do sieci Tor, 15:55

AMD: Opterony z rdzeniem "Warsaw", 15:56


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.22 | SQL: 14 | Uptime: 356 days, 6:34 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl