heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 29 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 6 grudnia 2013, 10:37

Valve członkiem Linux Foundation

Gabe Newell, twórca firmy Valve, od dawna wyraża swoje wsparcie dla Linuksa. Jego zdaniem otwarty system mógłby uniezależnić rynek gier od Microsoftu i Windowsa, co ostatecznie mogłoby być dla tego rynku korzystne.

Poglądy Newella początkowo traktowano jako ciekawostkę, ale we wrześniu tego roku firma Valve zaprezentowała koncepcję SteamOS oraz Steam Machines. Chodzi o stworzenie otwartego systemu do gier na bazie Linuksa, oraz opracowanie komputerów zoptymalizowanych dla tego systemu.

Valve dołącza do Linux Foundation


Teraz firma Valve posunęła się jeszcze dalej. Wczoraj stała się członkiem Linux Foundation, organizacji działającej na rzecz rozwoju Linuksa i sponsorującej jego twórcę, Linusa Torvaldsa. W tym samym dniu do fundacji dołączyły jeszcze dwa inne podmioty - firma Cloudius Systems (twórca platformy dla rozwiązań chmurowych) oraz HSA Foundation (organizacja non-profit wspierana m.in. przez producentów procesorów).

Nie da się ukryć, że Valve jest dla fundacji bardzo cennym członkiem. Mowa przecież o firmie, która posiada jedną z czołowych platformy dystrybucji oprogramowania z milionami aktywnych kont.

- Dołączenie do Linux Foundation to jeden z wielu sposobów Valve na inwestowanie w postęp grania na Linuksie. Poprzez te działania mamy nadzieję dostarczyć narzędzia dla deweloperów budujących nowe doznania na Linuksie, zmusić producentów sprzętu do priorytetowego traktowania wsparcia dla Linuksa oraz wreszcie dostarczyć elegancką i otwartą platformę dla użytkowników Linuksa - powiedział Mike Sartain z firmy Valve.

Valve lekiem na problemy Linuksa?


Mike Sartain wskazał trzy tory działania, z których każdy jest związany z pewną bolączką Linuksa. Szczególnie istotne wydaje się przekonanie producentów sprzętu do tego, że tworzenie rozwiązań dla Linuksa po prostu się opłaca. Uda się to zrobić, jeśli Linux będzie współwystępował z jakimś atrakcyjnym produktem. Przez lata producenci sprzętu skupiali się na Windowsie, bo łączono go z grami i popularnym oprogramowaniem biurowym. Dziś nikt nie chce ignorować Androida, bo jest on elementem mobilnego boomu.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.12.2013 r.

Amazon testuje drony, które miałyby dostarczać paczki, 15:53

Zakupy online coraz bardziej popularne, 15:51


Nowsze

06.12.2013 r.

Będzie reforma praw autorskich w UE?, 10:38

Chiny zabroniły instytucjom finansowym przeprowadzania transkacji bitcoinami, 10:40


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.11 | SQL: 20 | Uptime: 11 days, 23:59 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl