heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 23 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 2 grudnia 2013, 15:53

Amazon testuje drony, które miałyby dostarczać paczki

Bezzałogowe maszyny będą przenosić ładunki o wadze do 2,2 kilograma. Takie zamówienia stanowią 86% wszystkich towarów wysyłanych przez Amazona. Drony odbierałyby paczki z centrum dystrybucyjnego i transportowały je bezpośrednio do domu klienta.

Jak poinformował Jeff Bezos, założyciel i dyrektor wykonawczy Amazona, taki system dostaw mógłby ruszyć w ciągu najbliższych 4-5 lat. Amerykański gigant nie jest pierwszą firmą, która chce w ten sposób dostarczać towary.

Obecnie Federalna Agencja Lotnictwa Cywilnego (FAA) nie zezwala na komercyjne używanie dronów na terenie USA. Na razie tworzone są centra badawcze, w którym będą prowadzone testy takich urządzeń. Na ich podstawie FAA opracuje zasady wykorzystywania przestrzeni powietrznej przez komercyjne drony. Odpowiednie przepisy powstaną nie wcześniej niż w 2015 roku. Ich tworzeniu będą z uwagą przyglądały się organizacje chroniące praw obywatelskich, które od wielu miesięcy wyrażają obawy dotyczące dronów. Ich zdaniem drony mogą posłużyć do naruszania prywatności obywateli.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.12.2013 r.

Zakupy online coraz bardziej popularne, 15:51

Gigabyte liderem rynku, 15:51


Nowsze

06.12.2013 r.

Valve członkiem Linux Foundation, 10:37

Będzie reforma praw autorskich w UE?, 10:38


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.74 | SQL: 13 | Uptime: 110 days, 17:53 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl