heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 24 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 27 listopada 2013, 19:25

Nie ma związku pomiędzy twórcami bitcoinów a Silk Road

Nie potwierdziły się przypuszczenia izraelskich naukowców, którzy sugerowali, że twórca lub twórcy bitcoina, ukrywający się pod nazwiskiem Satoshi Nakamoto, mógł finansować powstanie czarnorynkowego targu Silk Road.

Adi Shamir i Dorit Ron z Instytutu Weizmanna badali przepływy bitcoinów na Silk Road i wpadli na trop konta, z którego na początku działalności bitcoinów przelano na konto twórcy Silk Road 1000 bitcoinów o ówczesnej wartości 60 000 USD. Jako, że wczesne konta bitcointów były prawdopodobnie kontrolowane przez Nakamoto, eksperci uznali, że twórcy bitcoinów mogli finansować Silk Road.

Dustin Trammell, ekspert ds. bezpieczeństwa, który jest dyrektorem firmy ExploitHub zajmującej się sprzedażą informacji o dziurach w zabezpieczeniach, poinformował, że to on jest właścicielem konta, z którego przelano wspomnianą sumę. Trammell wyjaśnia, że za pośrednictwem Silk Road przesłał 1000 bitcoinów na Mt. Gox, tokijską giełdę bitcoinów.

Shamir i Ron bronią swojej pracy mówiąc, że podkreślali, iż nie mają dowodów, a jednie przypuszczenia. Podkreślają, że ich analizy zostały wykonane zgodnie z wszelkimi zasadami sztuki, a jeden paragraf został nagłośniony przez media, które nadały mu własne znaczenie i uczyniły z pobocznej kwestii główny temat. Shamir dodał też, że miłośnicy bitcoinów nie lubią analiz, które są niezgodne z ich poglądami.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.11.2013 r.

Kolejna inwestycja Foxconna w USA, 18:15

Szwecja zgodziła się na ekstradycję założyciela serwisu Pirate Bay, 18:14


Nowsze

02.12.2013 r.

Zestaw głośnikowy Creative Airwave HD, 15:25

Elektroniczna czujka z kamerą, czyli popularny domowy alarm, 15:44


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.25 | SQL: 20 | Uptime: 3 days, 18:25 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl