heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 8 marca 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 2 grudnia 2013, 15:44

Elektroniczna czujka z kamerą, czyli popularny domowy alarm

Rynek elektroniki użytkowej stale się rozwija, a producenci wprowadzają do swojej oferty kolejne gadżety, które wspierają nas w życiu codziennym. Security Camera marki Lark m.in. wysyła mmsa kiedy nieproszony gość pojawi się w naszym domu.

Producenci elektroniki użytkowej zaczęli interesować się branżą urządzeń do ochrony naszych domów. Coraz więcej firm prezentuje nowe modele popularnych kamer i alarmów z rozbudowaną listą funkcjonalności. Do tej pory urządzenia wyposażone w kamerę nagrywały oraz odstraszały złodzieja sygnałem dźwiękowym. Wraz z rozwojem elektroniki możemy mieć swój dom na podglądzie praktycznie cały czas. Dzięki nowoczesnym kamerom mamy możliwość włączenia urządzenia w dowolnym czasie, zrobienia zdjęcia nieproszonym gościom, a także podsłuchania co dzieje się w naszym domu. Taki rozwój technologii pozwala na szybką reakcję i zapobieganie kradzieży.

Security Camera marki Lark działa w sieci GSM za pomocą połączenia bezprzewodowego. Kamery tego typu znajdują swoje zastosowanie głównie wtedy kiedy nie ma nas w domu dlatego produkt został wyposażony w automatyczne nagrywanie głosu i obrazu. Ciekawą rozwiązaniem jest również funkcja zdalnego podsłuchu - dzwoniąc na nr karty SIM uaktywnia się nasłuch otoczenia w odległości 5 metrów od urządzenia.

Możemy zlecić wykonanie zdjęcia w dowolnym czasie i miejscu, w celu sprawdzenia obrazu z monitorowanego obszaru oraz wysłanie go na telefon komórkowy za pomocą MMS lub na adres e-mail. Mamy również możliwość kontroli przez wyznaczoną grupę osób, urządzenie może alarmować o wykrytym ruchu poprzez SMS, MMS, e-mail. Kamera wykrywa ruch dzięki wbudowanemu czujnikowi podczerwieni. A obsługa kart microSD zapewnia zapis obrazu alarmowego do pamięci kamery i potem dowolne jego odtworzenie. Zdalnie możemy też uzbroić lub rozbroić czujki dwoma metodami – ręcznie i przez SMS, oraz zaprogramować czas włączenia i wyłączenia alarmu. Dołączony do urządzenia akumulator litowy-ionowy pozwala na działanie urządzenia w przypadku awarii zasilania. W zestawie znajduje się również karta sim Lark, dzięki której otrzymujemy wsparcie techniczne od producenta.

Kamery Lark Security są już dostępne w sieci sklepów Euro RTV AGD w promocyjnej cenie 299 zł.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

02.12.2013 r.

Zestaw głośnikowy Creative Airwave HD, 15:25

27.11.2013 r.

Nie ma związku pomiędzy twórcami bitcoinów a Silk Road, 19:25


Nowsze

02.12.2013 r.

MSI S12/S12T, cienki, wydajny laptop z wytrzymałą baterią, 15:48

Porzucenie DRM zwiększa sprzedaż muzyki, 15:50


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?



Autor:  










Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 1.65 | SQL: 11 | Uptime: 227 days, 4:05 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl