heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 13 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 7 listopada 2013, 09:57

Kim będzie następca Ballmera?

Reporterzy Reutera dowiedzieli się, że Microsoft skrócił listę potencjalnych następców Steve'a Ballmera do mniej więcej pięciu osób. Mają się na niej znajdować obecny dyrektor Forda Alan Mullaly, były szef Nokii Stephen Elop oraz co najmniej trzech obecnych pracowników Microsoftu.

Jednym z nich jest były szef Skype'a wiceprezes Microsoftu Tony Bates, drugim Satya Nadella, szef wydziału Cloud and Business Product.

Niedawno Steve Ballmer ogłosił, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy odejdzie z Microsoftu. Koncern powołał wówczas specjalny komitet, który zajmuje się poszukiwaniem następcy Ballmera. Początkowo pod uwagę brano około 40 kandydatów. Teraz listę skrócono do około 5 osób. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że komitet rozmawiał już wstępnie z Elopem, który zostanie pracownikiem Microsoftu po przejęciu od Nokii wydziału produkcji telefonów komórkowych, oraz z Mulallym. Podobno początkowo ten drugi nie był zainteresowany, jednak w ciągu ostatnich tygodni miał zmienić zdanie.

Reuter twierdzi, że nazwisko następcy Ballmera poznamy dopiero za kilka miesięcy. Wcześniejsze doniesienie mówiły, że może on zostać wyłoniony jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

07.11.2013 r.

BlackBerry nie zostanie przejęte przez Fairfax Financial Holdings, 9:57

Western Digital rozpoczął sprzedaż dysków HGST HE6, 9:56


Nowsze

14.11.2013 r.

Seria HP Officejet Pro X już dostępna w Polsce, 9:57

Android i Windows Phone rosną w siłę, 10:03


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.29 | SQL: 16 | Uptime: 83 days, 18:34 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl