heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 27 maja 2019 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 7 listopada 2013, 09:57

BlackBerry nie zostanie przejęte przez Fairfax Financial Holdings

Zamiast tego kanadyjski producent smartfonów wyemituje obligacje zamienne o wartości miliarda dolarów, a Fairfax stanie się największym ich kupcem, przeznaczając nań 250 milionów USD. Plany sprzedaży lub podziału BlackBerry zostały odwołane.

Nowa decyzja strategiczna zbiegła się z odejściem dyrektora wykonawczego firmy, Thorstena Heinsa. Jego stanowisko tymczasowo obejmie weteran Doliny Krzemowej, John Chen, który zostanie powołany na funkcję prezesa zarządu. Chen będzie kierował pracami BlackBerry do czasu znalezienia nowego dyrektora wykonawczego. Z kolei Prem Watsa, przewodniczący zarządu i dyrektor wykonawczy Fairfaksa zostanie jednym z głównych dyrektorów i szefem komitetu zarządzającego BlackBerry.

Emisja obligacji zamiennych oznacza, że BlackBerry otrzyma poważny zastrzyk gotówki, który ma pozwolić firmie na przetrwanie trudnych chwil i umożliwić wprowadzenie zmian niezbędnych do utrzymania się na rynku.

Obligacje zamienne dają ich posiadaczowi prawo do zamiany ich na akcje emitenta. W umowie określa się warunki takiej zamiany. Barbara Stymiest, przewodnicząca Rady Nadzorczej BlackBerry zapewniła, że warunki te są korzystne dla producenta smartfonów.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

07.11.2013 r.

Western Digital rozpoczął sprzedaż dysków HGST HE6, 9:56

HTC wciąż ma kłopoty finansowe, 9:54


Nowsze

07.11.2013 r.

Kim będzie następca Ballmera?, 9:57

14.11.2013 r.

Seria HP Officejet Pro X już dostępna w Polsce, 9:57


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2019 | Prywatność | Load: 0.89 | SQL: 16 | Uptime: 4 days, 14:49 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl