heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 25 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 6 października 2013, 09:37

Microsoft rozmawia z HTC w sprawie dodania Windowsa do smartfonów z Androidem

Taką informację podaje Bloomberg, powołując się na własne źródła. Co ważne, Microsoft rozważa nawet zdecydowaną obniżkę opłaty licencyjnej lub całkowite zrezygnowanie z niej. Oznaczałoby to, że Microsoft po raz pierwszy w swojej historii rozważa udostępnienie systemu operacyjnego za darmo, by spopularyzować swoje rozwiązanie i ewentualnie wzmocnić związane z nim usługi.

Windows obok Androida?


Nie wiadomo, co dokładnie należy rozumieć pod pojęciem "dodania Windowsa" do oferty HTC. Z informacji Bloomberga wynika, że może to oznaczać zarówno opcjonalne instalowanie Windowsa na urządzeniach zrobionych pod Androida, jak i wypuszczenie na rynek smartfonów z dwoma systemami operacyjnymi.

Informacja jest ciekawa szczególnie w momencie, gdy wiemy, że Microsoft chce przejąć kluczowe działy Nokii. Rezygnacja z opłat licencyjnych za Windows Phone oznaczałaby zatem nie tylko zmianę filozofii, ale także dawanie forów ewentualnej konkurencji na rynku sprzętu. Oczywiście można dać fory, jeśli samemu coś się na tym zyska.

HTC musi eksperymentować


Rozmowy mogą skończyć się fiaskiem, ale HTC nie powinna ich utrudniać. Tajwański producent ogłosił dziś gorsze wyniki finansowe, notując stratę. Jego kolejne urządzenia są uważane za "ciekawe", ale nienadające się do ostrzejszej walki o klienta. HTC jest na 8. miejscu pod względem udziałów w rynku urządzeń z Androidem, a rynek ten jest zdominowany przez Samsunga (dane IDC).

To wszystko skłania do szukania nowych punktów zaczepienia i HTC najwyraźniej to robi. W sierpniu pojawiły się pogłoski, że HTC może stworzyć własny system operacyjny z myślą o nabywcach z Chin. Jeśli firma faktycznie jest gotowa na tak odważne kroki, dlaczego nie miałaby spróbować tańszego Windowsa?

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

06.10.2013 r.

Adobe: Wyciekły dane 2,9 mln klientów i kod źródłowy, 9:35

Szef NSA przyznał, że w USA prowadzono testy ze śledzeniem lokalizacji komórek na większą skalę, 9:34


Nowsze

06.10.2013 r.

Molekuły z fotonów, 9:40

Zapalił się samochód Model S, 9:42


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?



Autor:  










Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.90 | SQL: 28 | Uptime: 105 days, 23:53 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl