heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 24 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 20 września 2013, 15:01

Poczta Polska wprowadza elektroniczne awizo

Poczta Polska konsekwentnie cyfryzuje swoje usługi. Dziś poinformowała o udostępnieniu bezpłatnego awizo elektronicznego o nazwie eINFO: awizo. Jeżeli listonosz nie może doręczyć listu lub paczki, Poczta może wysłać wiadomość z numerem przesyłki i adresem placówki, w której można ją odebrać.

Skorzystanie z nowej usługi wymaga złożenia w placówce pocztowej pisemnej dyspozycji do otrzymywania elektronicznych powiadomień. Można wybrać jedną formę powiadamiania - SMS albo e-mail.

Co więcej, Poczta Polska informuje, że od przyszłego roku klienci będą mogli zgłosić dyspozycję otrzymywania za pośrednictwem internetu zawiadomień o oczekującym w placówce liście poleconym. Każdy klient będzie mógł utworzyć swoje indywidualne konto na stronie WWW, otrzyma do niego login i hasło. Dzięki temu będzie mógł monitorować przesyłki, obserwować historię nadań i właśnie złożyć dyspozycję na e-awizo.

Polska Poczta informuje ponadto, że klient indywidualny, nadając list polecony, może skorzystać także z elektronicznego potwierdzenia doręczenia albo zwrotu przesyłki. Wystarczy, że wpisze numer telefonu komórkowego albo adres e-mail na dowodzie nadania.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

15.09.2013 r.

Grafenowe nanowstążki dzięki DNA, 22:35

Windows 8.1 RTM bardzo popularny, 22:34


Nowsze

20.09.2013 r.

YouTube pozwoli na oglądanie offline w aplikacji mobilnej, 15:02

"Lajkowanie" chronione Konstytucją, 15:04


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.27 | SQL: 17 | Uptime: 139 days, 14:14 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl