heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 27 listopada 2012, 12:39

Czarna skrzynka w samochodzie

Mio wprowadza na polski rynek dwa modele wideorejestratorów – MiVue 338 i MiVue 358. Te lekkie i kompaktowe urządzenia dają możliwość rejestrowania nie tylko obrazu i dźwięku, ale zapisują również kierunek jazdy i wstrząsy działające na pojazd.

Czujnik wstrząsów


Wideorejestratory MiVue są wyposażone w trzyosiowy czujnik wstrząsów, który na diagramie falowym rejestruje kierunek jazdy samochodu i wszystkie nadchodzące wstrząsy. Kiedy dochodzi do kolizji, za pomocą tych danych można odczytać kierunek nadejścia uderzenia i jego siłę.

W przypadkach nagłych zmian kierunku ruchu lub gdy czujnik wykryje silny wstrząs, MiVue natychmiast zapisze nagranie ze zdarzenia. Gdy czujnik wstrząsów jest ustawionym na najwyższy poziom czułości, rejestrator wykona tego typu nagranie również kiedy trafimy na dziurę w jezdni. Taki materiał może stanowić ważny dowód w dyskusjach z lokalnymi zarządami dróg.

MiVue zapisuje wszystkie materiały na kartach MicroSD. Nawet w przypadku wyczerpania miejsca na nośniku, kierowcy nie muszą się obawiać o skasowanie nagranego zdarzenia. Te filmy są chronione przed nadpisywaniem, a w MiVue 358 znajdziemy je w specjalnym, oddzielnym katalogu.

Tryb parkingowy


Dzięki wbudowanej baterii i czujnikowi ruchu Mio MiVue 358 może rejestrować zdarzenia nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu. W trybie parkingowym specjalne sensory badają aktywność przed obiektywem. Kiedy przekroczy ona określony poziom, włącza się nagrywanie. Takie rozwiązanie może pomóc w sytuacji, kiedy nieuczciwy kierowca po uszkodzeniu naszego auta odjeżdża z miejsca zdarzenia. Nagranie z rejestratora będzie dowodem w sprawie.

Oba wprowadzane na rynek urządzenia mają tryb aparatu fotograficznego. Może on służyć do zbierania dowodów z miejsca wypadku lub dokumentowania innych, ciekawych wydarzeń z podróży. Jest też łatwo dostępny, z poziomu ekranu głównego urządzenia.

Mio MiVue 358

Mio MiVue 358Materiały wysokiej jakości


Mio Mivue 358 nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD, 1920x1080 pikseli, a MiVue 338 oferuje nagrania w rozdzielczości 1280x720 pikseli. Wideorejestratory kompresują pliki za pomocą tej samej technologii co serwis YouTube, dzięki czemu nagrywane pliki zajmują mniej miejsca. Co ważne, nie cierpi na tym jakość zebranego materiału.

Rejestratory wyposażono w sześciowarstwowy, szklany obiektyw. Dzięki temu do kamery dociera więcej światła i może ona nagrać ostrzejsze i lepiej nasycone kolorami obrazy, o każdej porze dnia i nocy.

MiVue Manager to multimedialna platforma do obsługi materiałów zebranych przez wideorejestrator, za pomocą komputera. Filmy i zdjęcia są w przejrzysty sposób posortowane według dat. Oglądając nagrane filmy możemy jednocześnie śledzić widoczny na dole ekranu zapis z czujnika wstrząsów. Tutaj dokładnie zobaczymy, jak silne wstrząsy oddziaływały na samochód, na które jego części, a także z jakiego kierunku nadchodziły.

Rozwiązanie dla bezpieczeństwa


Wraz z rozpoczęciem zimy i trudnymi warunkami na drodze dane zbierane przez rejestrator mogą okazać się nieocenione. Potencjalnie taki materiał może pomóc podczas rozwiązywania spornych kwestii w momencie ustalania sprawcy wypadku, a także przy likwidacji szkody z ubezpieczenia sprawcy. Materiały nagrane przez MiVue mogą okazać się tak wartościowe, jak dane z samolotowej czarnej skrzynki.

Wideorejestratory są popularnymi na urządzeniami świecie. Dzięki nim kierowcy mogą również nagrywać filmy ze swoich ulubionych tras czy podróży. Idealnie nadają się, by stworzyć wideo pamiątkę z wyjazdu w piękne góry, nad jezioro czy na wybrzeże. Na filmie można również zarejestrować nietypowe zdarzenia na drodze, by potem podzielić się nimi z przyjaciółmi.

Mio MiVue 358

Mio MiVue 358Mio MiVue 338 oraz Mio MiVue 358 będą dostępne w sprzedaży od początku grudnia 2012. Sugerowane ceny detaliczne urządzeń to odpowiednio 355 zł oraz 459 zł.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

27.11.2012 r.

Intel kończy produkcję Core i5 3450, 10:16

23.11.2012 r.

Xorb - stylowy głośnik od Gear4, 9:26


Nowsze

27.11.2012 r.

Użytkownicy Allegro znowu spamowani, 12:41

29.11.2012 r.

Microsoft ma kłopoty z tabletem, 15:37


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.86 | SQL: 13 | Uptime: 16 days, 22:14 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl