heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 27 maja 2019 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 12 czerwca 2012, 11:13

Microsoft jednak nie kupi Nokii

Microsoft rozważał przejęcie Nokii już w ubiegłym roku - donosi The Register. Koncern z Redmond, pomimo dostępu do wewnętrznych dokumentów firmy, zrezygnował z przejmowania fińskiego koncernu.

Pod koniec ubiegłego roku Microsoft uzyskał nawet dostęp do ksiąg rachunkowych Nokii, by ocenić, czy koncern (bądź niektóre jego części) nadają się do przejęcia - informuje The Register. Jak jednak wiemy, na razie spółka z Redmond nie poinformowała o planach zakupu fińskiej korporacji.

- Jeśli Nokia skończy w finansowych kłopotach, myślę, że czekać na nią będzie pomocna dłoń - mówił niedawno dla agencji Reuters analityk Sami Sarkamies z firmy Nordea. - Nie sądzę, żeby Microsoft w całości przejął Nokię, jednak bez wątpienia może jej dostarczyć finansowania sięgającego kilku miliardów dolarów.

Warto przypomnieć, że Microsoft już teraz zapłacił ponad miliard dolarów Nokii za wykorzystywanie swojego systemu w nowej linii smartfonów Lumia. Urządzenia nie spotkały się jednak ze zbyt dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników, a konkurencja na rynku smartfonów wciąż się powiększa, spychając z niego nawet tak znanych graczy, jak HTC czy Research In Motion.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

12.06.2012 r.

LinkedIn zwiększa ochronę, 11:13

Ceny dysków twardych spadają powoli, 11:12


Nowsze

12.06.2012 r.

Obowiązkowe Metro, 11:13

Zegarek sportowy Nike+, 13:35


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2019 | Prywatność | Load: 1.37 | SQL: 18 | Uptime: 4 days, 14:23 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl