heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 24 września 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 24 czerwca 2005, 19:50

Ludzie silnie reagują na gry pełne przemocy

Mózgi osób grających w pełne przemocy gry komputerowe reagują tak, jakby gracz naprawdę był jej świadkiem. Klaus Mathiak z Uniwersytetu w Akwizgranie (Aachen) przebadał aktywność mózgów 13 mężczyzn w wieku 18-26 lat, którzy grali w gry wideo przeciętnie przez dwie godziny dziennie.....

...Badanych podłączano do urządzenia skanującego aktywność mózgu i proszono o zabawę grą, której bohater przemierzał bunkry, zabijał wrogów i ratował zakładników. Badanie wykazało, że podczas wirtualnej walki bardzo aktywna była część mózgu odpowiedzialna za zdolności poznawcze, część zawiadująca emocjami była natomiast nieaktywna. Zdaniem Mathiaka gry wideo są dla mózgu polem treningowym, na którym przygotowuje się on do odpowiednich reakcji.

Wyniki badań zostały opublikowane przez magazyn "New Scientist". Jego redaktorzy podkreślają jednak, ze nie można obecnie udowodnić, iż gry wideo uczą ludzi agresji. Wcześniejsze badania wykazały, że ich miłośnicy są bardziej agresywni niż osoby, które grami się nie pasjonują, nie wiadomo jednak, czy to właśnie gry ich takimi uczyniły czy też wykazywali oni wyższy poziom agresji, zanim zainteresowali się tą formą rozrywki.


Źródło: CHIP


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.06.2005 r.

Około 10% witryn WWW źle się wyświetla w przeglądarkach innych niż IE, 19:43

Rekordowe wyniki SLI 7800 GTX @ FX-55, 13:09


Nowsze

24.06.2005 r.

Odkryto naturalne "nanokable", 19:54

25.06.2005 r.

Yahoo! zamknęło wszystkie prywatne chatroomy, 21:35


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 1.42 | SQL: 13 | Uptime: 35 days, 6:26 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl