heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 4 grudnia 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 27 czerwca 2011, 11:12

Citibank: Ukradziono 2,7 mln USD

To efekt majowego cyberataku na Citibank. Dokonano kradzieży z wykorzystaniem 3,4 tys. kart kredytowych. Bank zwróci jednak swoim klientom 2,7 mln USD.

W maju doszło do cyberataku na serwery Citibanku. W jego wyniku przestępcy uzyskali dostęp do około 360 tysięcy kont kart kredytowych. Stanowiło to około 1,5 proc. wszystkich kont w Ameryce Północnej. Był to kolejny tego typu atak w ostatnich tygodniach na różnego rodzaju instytucje, pokazujący, że ich zabezpieczenia są zdecydowanie zbyt słabe. W przeciwieństwie jednak do poprzednich, które bezpośrednich strat finansowych nie spowodowały, ten będzie wymagał wyłożenia własnych środków na ich pokrycie.

Citibank przyznał, że doszło w wyniku ataku dokonano transakcji kartami kredytowymi na kwotę 2,7 mln dolarów. Takie straty poniosło 3,4 tys. klientów banku. Informację tę udało się potwierdzić Bloomebrgowi. Było to także pierwsze przyznanie się instytucji, że do strat finansowych w ogóle doszło.

Bank poinformował także, że wszyscy klienci otrzymają zwrot ukradzionych kwot. Jednocześnie wdrożono system monitorowania zagrożonych kont, by móc szybko zareagować na kolejne próby dokonania kradzieży.

Michał Chudziński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.06.2011 r.

Układy ARM w laptopach?, 13:19

Stukanie w klawisze może ładować laptopa, 13:18


Nowsze

29.06.2011 r.

Developerzy odwracają się od RIM, 18:56

Kwantowa pamięć z diamentu, 18:58


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 0.86 | SQL: 16 | Uptime: 160 days, 11:28 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl