heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 20 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 19:05

Nowe procesory Intel Atom do tabletów

Firma Intel Corporation poinformowała dziś, że platforma Intel Atom, poprzednio znana jako „Oak Trail”, jest już dostępna i zostanie zastosowana w urządzeniach, które pojawią się w sprzedaży od maja 2011 r.

Intel Developer Forum w Pekinie firma zaprezentuje 32-nanometrową platformę Intel Atom następnej generacji, obecnie znaną jako „Cedar Trail”. Rozwiązanie to przyczyni się do powstania nowej generacji bezwentylatorowych, chłodnych i cichych, eleganckich i innowacyjnych netbooków, desktopów klasy podstawowej oraz konstrukcji typu „all-in-one”

Nowy procesor Intel Atom Z670, część platformy „Oak Trail”, oferuje ulepszone odtwarzanie wideo, szybkie przeglądanie internetu i dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym bez obniżania wydajności. „Oak Trail” ma rozbudowane funkcje multimedialne, m.in. dekodowanie wideo 1080p oraz wyjście HDMI. Platforma obsługuje też Adobe Flash, zapewniając dostęp do bogatej treści oraz gier Flash.

Platforma umożliwia też budowanie mniejszych, cieńszych i efektywniejszych urządzeń poprzez integrację grafiki i kontrolera pamięci bezpośrednio na kości procesora. Procesor jest o 60 proc. mniejszy niż układy poprzedniej generacji i cechuje się niskim poborem mocy, co pozwala konstruować urządzenia bez wentylatora, które mogą działać nawet cały dzień na zasilaniu bateryjnym.

Platforma następnej generacji „Cedar Trail”, oparta na wiodącej 32-nanometrowej technologii produkcyjnej, zaoferuje ulepszone możliwości graficzne, w tym obsługę Blu-ray 2.0, dedykowany silnik multimedialny do odtwarzania wideo 1080p oraz dodatkowe opcje wyświetlania obrazu, w tym wyjścia HDMI i DisplayPort. Do nowych funkcji będą należeć technologie ® Wireless Music, Intel® Wireless Display, PC Synch i Fast Boot. Ponadto ograniczone zużycie energii i niższy współczynnik TDP umożliwią tworzenie konstrukcji bezwentylatorowych, które będą działać dłużej na zasilaniu bateryjnym. Oznacza to znakomite właściwości akustyczne, bez szumu wentylatora, oraz większą wytrzymałość i estetykę konstrukcji. Intel obecnie przekazuje próbki platformy „Cedar Trail” wszystkim dużym producentom OEM i ODM. Użytkownicy mogą oczekiwać nowej generacji innowacyjnych urządzeń mobilnych i biurkowych opartych na platformie „Cedar Trail” w drugiej połowie 2011 roku.

Atom Z6xx z chipsetem SM35

Atom Z6xx z chipsetem SM35Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

11.04.2011 r.

Netbook Samsung NS310, 19:00

USA: Izba Reprezentantów przeciwna neutralności Sieci, 15:48


Nowsze

12.04.2011 r.

Namierzą internautę z dokładnością do kilkuset metrów, 15:48

Sony porozumiało się z hakerem, 15:49


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.74 | SQL: 23 | Uptime: 230 days, 2:32 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl