Piątek, 14 sierpnia 2009, 13:01
Coraz większe prawdziwe pieniądze w wirtualnym świecie
1,3 miliarda dolarów - tyle w 2009 roku mają wynieść wydatki internautów na wirtualne towary - donosi eMarketer. Wirtualne, czyli takie, które wykorzysta co najwyżej nasza postać z internetowej gry. Rynek dóbr wirtualnych rośnie bardzo dynamicznie, a prognozy na przyszłe lata są równie obiecujące.Wirtualne przedmioty, którymi handlują gracze to nie tylko meble, ubrania, eliksiry, broń, ale również domy, grunty a nawet złoża mineralne. Dzięki wieloosobowym grom czasu rzeczywistego, w które grają miliony ludzi na świecie rynek zbytu na te przedmioty dosyć szybko przeszedł z płaszczyzny wirtualnych na prawdziwe pieniądze.
Realne przychody ze sprzedaży wirtualnych dóbr rosną niezwykle dynamicznie. Jak wynika z raportu "Pay to Play: Paid Internet Services", opracowanego w lipcu br. przez Piper Jaffray, na całym świecie w 2008 roku przychody ze sprzedaży dóbr wirtualnych wyniosły 1,3 mld dolarów. W bieżącym roku szacuje się, że wzrosną o 67% do 2,2 mld dolarów.
Prognozy na kolejne lata są równie obiecujące. Szacuje się, że rokrocznie wydatki internautów na wirtualne dobra będą rosły o kilkadziesiąt procent osiągając w 2013 roku poziom ponad 6 miliardów USD.
Warto dodać, że nie tylko producenci gier online, ale również portale społecznościowe dostrzegły, iż na sprzedaży wirtualnych dóbr i usług można nieźle zarobić. Chociażby rodzima Nasza-klasa wprowadziła niedawno swoją własną walutę - Eurogąbki, która umożliwia korzystanie z płatnych usług portalu.
Michał Duda
Wersja do druku
Podobne tematy
Oszuści coraz częściej rozprzestrzeniają wiadomości spamowe i phishingowe z legalnych stron internetowych firm
, 25.08.2019 r.
Inteligentne urządzenia — takie jak smartwatch, smart TV, ruter czy aparat — są ze sobą połączone i tworzą coraz bardziej rozpowszechnione zjaw
, 19.09.2017 r.
Telefony Nokia coraz bliżej rynkowej premiery
, 21.08.2016 r.
Przesŧępcy coraz bardziej lubią Androida
, 16.02.2015 r.
Zakupy online coraz bardziej popularne
, 02.12.2013 r.Starsze
Kolejna poważna luka w jądrze Linuksa, 13:00
Najpopularniejsze szkodliwe programy w Polsce - lipiec 2009, 12:58
Nowsze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2025 | Prywatność | Load: 1.94 | SQL: 13 | Uptime: 164 days, 2:52 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl