heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 19 września 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 21 maja 2009, 14:08

Sarkozy ma "prywatny" profil na Facebooku

Nicolas Sarkozy, zwolennik karania internautów bez sądu, zaczął promować się na Facebooku. Znawcy tematu mówią o wyraźnej inspiracji Barackiem Obamą. Wygląda na to, że nawet polityk nie sprzyjający internautom widzi potrzebę dotarcia do tej grupy wyborców.

Nicolas Sarkozy dał się ostatnio poznać jako przeciwnik wolnego Internetu. Francuski Parlament zdominowany przez jego zwolenników poparł niedawno tzw. prawo Hadopi mimo iż Francuzi tego prawa nie popierali. Teraz trwają prace nad regulacjami o nazwie Loppsi 2, które pozwolą na szpiegowanie obywateli przez Internet.

W atmosferze tych właśnie wydarzeń profil Sarkozy'ego pojawił się na Facebooku. Przedstawiciele prezydenta powiedzieli agencji Reuters, że profil ma pokazywać Sarkozy'ego "bardziej jako mężczyznę, niż jako głowę państwa".

Główne zdjęcie w profilu Sarkozy'ego przedstawia uśmiechniętego polityka w nieoficjalnej białej koszuli. W profilu znajdziemy oficjalne nagrania, nowiny i komunikaty, ale obok nich znalazły się materiały, które można nazwać nieoficjalnymi.

Na filmach możemy zobaczyć jak Sarkozy całuje swoją żonę Carlę Bruni, niby to zapominając o kamerze przypadkowo nagrywającej całą scenę. Możemy też zobaczyć, jak pierwsza dama przypadkowo opowiada przed kamerą o tym jak zapracowany jest jej mąż.

Zdaniem komentatorów inspirację internetowym wizerunkiem Baracka Obamy widać szczególnie dobrze na filmie przedstawiającym Carlę Bruni i prezydenckie psy.

W chwili pisania tego tekstu Sarkozy ma 97248 zwolenników w Facebooku. W serwisie nie brakuje jednak grup użytkowników, którzy jednoczą się w wyrażaniu niechęci wobec prezydenta Francji. Jedna z tych grup zgromadziła aż 214147 członków.

Sarkozy jest politykiem znanym z dbałości o swój wizerunek. Raczej trudno uwierzyć w to, aby założenie profilu na Facebooku i pojawiające się tam materiały miały naprawdę spontaniczny charakter. Możliwe, że Sarkozy przewidując spadek poparcia dla swojej osoby wśród internautów postanowił wyjść do tej grupy wyborców. Jest też możliwe, że profil Sarkozy'ego ma odciągnąć uwagę od profili i grup zakładanych przez jego przeciwników.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

21.05.2009 r.

Yahoo! na równi pochyłej, 12:20

20.05.2009 r.

LG: Najcieńszy telewizor LCD, 18:35


Nowsze

21.05.2009 r.

Kolejne kontrowersje wokół procesu The Pirate Bay, 14:12

Uwaga na serwisy społecznościowe - skasowane fotki wciąż dostępne, 17:20


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 0.44 | SQL: 14 | Uptime: 71 days, 21:00 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl