Piątek, 9 stycznia 2009, 14:49
Wirtualny manekin
Grupa firm z branży motoryzacyjnej powołała do życia Global Human Body Model Consortium, którego celem jest stworzenie idealnego manekina do testów zderzeniowych. Co ciekawe, manekin nie będzie bytem fizycznym, a wirtualnym.Obecnie wykorzystywane manekiny są bardzo niedoskonałym przybliżeniem ludzkiego ciała i jego reakcji na wypadek samochodowy. Wystarczy wspomnieć, że produkowane są tylko trzy rodzaje manekinów różniących się miedzy sobą wagą i wielkością.
Tymczasem wirtualny manekin będzie łatwo konfigurowalny, można będzie zmieniać zarówno jego kształt zewnętrzny, jak i dane dotyczące budowy wewnętrznej. Możliwe zatem stanie się symulowanie kości, skóry, ścięgien, mięśni, organów wewnętrznych czy płynów ustrojowych i zbadanie, jak poszczególne elementy ciała zachowają się podczas kraksy.
Stworzenie wirtualnego manekina pozwoli też zaoszczędzić pieniądze wydawane obecnie na prawdziwe testy zderzeniowe. Ponadto wirtualny byt będzie praktycznie nieśmiertelny, podczas gdy prawdziwy manekin jest używany przez około 10 lat, a po każdym teście trzeba go naprawiać.
Mariusz Błoński
Wersja do druku
Podobne tematy
Coraz większe prawdziwe pieniądze w wirtualnym świecie
, 14.08.2009 r.
Biedronka kolejnym wirtualnym operatorem komórkowym
, 16.01.2009 r.
Koniec wirtualnych banków w Second Life
, 09.01.2008 r.
Benchmark dla środowisk wirtualnych
, 23.07.2007 r.Starsze
UK: 3,6 Mb/s - średnia prędkość szerokopasmowego Internetu, 14:48
Kurier ukradł 8 kilogramów pendrive'ów, 14:45
Nowsze
Asus Eee Phone pojawi się w marcu?, 14:50
Palm przedstawia system operacyjny webOS i smartfon Pre, 14:53
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.34 | SQL: 13 | Uptime: 141 days, 21:02 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl