heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 21 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 14 listopada 2008, 08:43

Intel prezentuje domowe urządzenie medyczne

Firma Intel Corporation przedstawiła Intel Health Guide - narzędzie do opieki medycznej przeznaczone dla pracowników służby zdrowia, którzy zajmują się przewlekle chorymi. Wprowadzając do sprzedaży Health Guide, Intel wchodzi na nowy rynek osobistych systemów zdrowotnych, które znacznie przewyższają proste, dostępne obecnie urządzenia do zdalnego monitorowania pacjentów.

Intel Health Guide, który w lipcu otrzymał zezwolenie rynkowe 510(k) od U.S. Food and Drug Administration (FDA), to osobisty system zdrowotny, który łączy urządzenie domowe (Intel Health Guide PHS6000) oraz interfejs online (Intel Health Care Management Suite), pozwalając lekarzom na monitorowanie pacjentów przebywających w domu i zdalne zarządzanie opieką medyczną.

Intel współpracuje z liderami branży medycznej z całego świata, aby potwierdzić kliniczne zalety systemu Health Guide w leczeniu szerokiej gamy schorzeń przewlekłych oraz w zastosowaniach związanych z profilaktyką i zdrowym stylem życia. Obecnie planowane są badania pilotażowe w Stanach Zjednoczonych z udziałem takich organizacji opieki zdrowotnej jak Aetna, Erickson Retirement Communities, Providence Medical Group w Oregonie oraz SCAN Health Plan. Badania te mają określić, jak Health Guide integruje się z różnymi modelami domowej opieki zdrowotnej. W pierwszych testach będzie chodziło głównie o wykazanie większej skuteczności systemu w leczeniu schorzeń serca, cukrzycy, nadciśnienia i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Klienci tacy jak Advanced Warning Systems, Inc. (AWS), dostawca produktów oraz usług internetowych związanych z opieką zdrowotną, monitorują pacjentów pod kątem ostrych symptomów sercowo-naczyniowych, które mogą spowodować nagły zgon. AWS użyje systemu Intel Heath Guide do podłączenia wybranej klasy pacjentów, w tym byłych sportowców i weteranów wojennych cierpiących na zespół stresu pourazowego, którzy są najbardziej narażeni na choroby sercowo-naczyniowe.

System Health Guide promuje większe zaangażowanie pacjenta i bardziej efektywną opiekę, umożliwiając komunikację między pacjentami a specjalistami medycznymi i zapewniając lekarzom dostęp do najbardziej aktualnych danych. Rozwiązanie oferuje interaktywne narzędzia do personalizowanego zarządzania opieką zdrowotną i obejmuje gromadzenie parametrów życiowych, przypomnienia dla pacjentów, ankiety, multimedialną treść edukacyjną oraz narzędzia komunikacyjne, takie jak wideokonferencje i alarmy. Lekarzy mają stały dostęp do danych, więc lepiej orientują się w stanie każdego pacjenta, natomiast pacjenci zyskują specjalistyczną opiekę w komforcie własnego domu.

Intel współpracuje z czołowymi organizacjami opieki zdrowotnej, które rozumieją potrzebę opracowania unikatowych planów leczenia pacjentów oraz dostarczania multimedialnej treści edukacyjnej związanej z ich schorzeniami. Mówiąc ściślej, Intel współpracuje z Mayo Clinic, aby udostępnić użytkownikom systemu Health Guide licencjonowaną treść edukacyjną z serwisu MayoClinic.com. Ponadto Intel współpracuje z American Heart Association, aby utworzyć plany opieki zdrowotnej w oparciu o wskazówki terapeutyczne tej organizacji i rozpocząć pilotażowy program leczenia pacjentów po zawałach serca. Chodzi o to, żeby pomóc lekarzom w monitorowaniu pacjentów i zdalnym zarządzaniu opieką zdrowotną zgodnie z naukowymi wytycznymi oraz zapewnić pacjentom łatwy dostęp do wiarygodnych i specjalnie dobranych materiałów edukacyjnych.

Intel zatrudnił też zespół ekspertów klinicznych, aby zaoferować profesjonalne usługi organizacjom opieki zdrowotnej, które zamierzają zintegrować osobisty system medyczny z bieżącymi modelami opieki i programami zarządzania chorobami.

Ponadto Intel planuje wykorzystać kluczowe komponenty techniczne rozwiązania, aby zbudować produkty związane z nowymi dziedzinami opieki zdrowotnej, takimi jak niezależne życie osób starszych i upośledzonych oraz programy zarządzania zdrowiem i kondycją, a także obsługiwać inne urządzenia, na przykład telefony komórkowe i komputery kieszonkowe.

American Medical Alert Corporation, ogólnokrajowy dostawca urządzeń do zdalnego monitorowania pacjentów oraz usług komunikacyjnych dla służby zdrowia, będzie pierwszym amerykańskim dystrybutorem systemu Intel Health Guide. Dodając Intel Health Guide do swojej oferty, AMAC będzie mógł zapewnić klientom najlepsze technologie zarządzania opieką zdrowotną. System Health Guide został zaprojektowany z myślą o specjalistach medycznych zajmujących się pacjentami przebywającymi w domu i nie jest obecnie dostępny w ogólnej sprzedaży.

Galeria


Intel Health Guide
Intel Health Guide

Intel Health GuideWersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

13.11.2008 r.

Barack Obama przynętą dla cyberprzestępców, 18:22

WD: Uniwersalny odtwarzacz FullHD 1080p, 17:34


Nowsze

14.11.2008 r.

Czy czeka nas era bio-pleksiglasu?, 8:48

NASA pokaże zdjęcia Księżyca z lat 60-tych, 16:54


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.82 | SQL: 13 | Uptime: 57 days, 11:14 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl