heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 2 czerwca 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 15 lutego 2005, 14:56

Teleoszuści

Właściciele telefonów stacjonarnych drżą, bo w błyskawicznym tempie rozchodzą się po Polsce wieści o nowych sposobach działania złodziei impulsów. Czego tak naprawdę jednak musimy się bać, a co jest tylko plotką?


Największą "karierę" robi obecnie opowieść o kurierach, którzy pukają do drzwi dźwigając tajemniczą paczkę. Mówią, że to niby do nas i trzeba za nią zapłacić 500 złotych. Kiedy tłumaczymy, że to jakaś pomyłka kurier prosi o możliwość skorzystania z telefonu. Mówi, że chce zadzwonić do swojej firmy by wyjaśnić sprawę.

Kurier wykręca numer jakiejś bardzo drogiej infolinii i przez minutę nabija nam wysoki rachunek. Jako właściciel, albo współwłaściciel takiej drogiej linii ma później z tego finansowe korzyści. Taka uprzejmość wobec kuriera może kosztować nawet tysiąc złotych. Wszystko przez wielokrotne przekierowanie rozmów przez różne egzotyczne kraje. Telekomunikacja Polska potwierdza, że takie zogrożenie jest realne.

- Za przekierowanie połączenia z numeru, na który się dzwoni, na inny numer, płaci właściciel tego numeru - wyjaśnia Barbara Górska, rzecznik TP S.A.

W najlepszym przypadku osoba podająca się za kuriera nabije nam rachunek na kilkadziesiąt złotych. Znacznie bardziej kosztowne może się okazać przekierowanie rozmów z naszego telefonu na bardzo drogą linię. Jednym słowem: jeśli "kurier" namiesza w naszym telefonie może okazać się, że babcia do naszego domu się nie dodzwoni, za to połączy się z jakimś egzotycznym krajem (za np. 9 złotych za minutę).

Źródło: hacking.pl


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

10.02.2005 r.

Koniec z anonimowymi wybrykami w Sieci?, 20:04

08.02.2005 r.

GUS: Polskie firmy a Internet, 13:23


Nowsze

15.02.2005 r.

Nastolatek skazany za atak na witrynę Microsoftu, 14:56

16.02.2005 r.

mBank: milion kont, klientów nieco mniej, 22:10


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 0.94 | SQL: 9 | Uptime: 129 days, 20:50 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl