heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 6 grudnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 14 listopada 2007, 16:59

50 Mb/s w ofercie TP

Telekomunikacja Polska zamierza uruchomić jeszcze w listopadzie testy łącz o przepustowości 50 Mb/s – programem ma zostać objęte jedno z nowych warszawskich osiedli.

Realizacja usługi ma odbywać się za pomocą łączy światłowodowych. Nie znane są przewidywane ceny ani dostępność oferty na zasadach ogólnych – wiadomo tylko, że pobieranie danych ma być możliwe z maksymalną prędkością 50, a wysyłanie 20 MB/s.

Optymizmem nie napawa przekazana przez Macieja Wituckiego, szefa Telekomunikacji Polskiej, informacja, że do infrastruktury pozwalającej na korzystanie w wszystkich dobrodziejstw szerokopasmowego Internetu ma dostęp tylko 30% klientów operatora. Jednocześnie 50% mieszkańców Polski żyje na terenie, gdzie inwestycja w światłowody będzie nieopłacalna jeszcze przez długie lata.

TP uważa, że popyt na usługi dostępu do sieci spada, gdyż rynek staje się nasycony – chętni na posiadanie dostępu do Internetu już go posiadają. Szansą na ożywienie rynku może być udostępnienie przez sieć usług administracyjnych, takich jak e-urzędy i e-gospodarka.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.11.2007 r.

Unia chce telekomunikacyjnego superregulatora, 16:57

Znaczący dotyk, 14:03


Nowsze

14.11.2007 r.

"Ojciec" Uniksa uwolniony, 17:01

Wstrząsające parowanie, 17:06


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.43 | SQL: 8 | Uptime: 20 days, 10:52 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl