heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 21 kwietnia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 10 listopada 2007, 14:34

Intel wraca do Rambusa?

Rambus poinformował o podjęciu „niezobowiązujących” rozmów z Intelem na temat wykorzystania pamięci XDR w przyszłych konstrukcjach producenta procesorów.

Intel ma otrzymać pomoc w postaci udostępnienia przez Rambus „określonych zasobów technologicznych i projektowych”. W informacjach na temat umowy Rambus podkreśla, że Intel oceni przydatność pamięci XDR dla swoich przyszłych produktów i żadne wiążące decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

Intel będzie się koncentrował na zbadaniu, czy technologia XDR jest w stanie zapewnić wystarczającą przepustowość pamięci dla procesorów ośmiordzeniowych, stosowanych w serwerach, stacjach roboczych i wysokowydajnych komputerach stacjonarnych.

Rambus informuje także o chęci opracowania pamięci XDR dla urządzeń mobilnych, wspominając o możliwym zainteresowaniu Intela w świetle intensyfikacji jego prac nad UMPC i MID.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

10.11.2007 r.

Zapowiedź listopadowych biuletynów zabezpieczeń, 14:33

Stealth Surfer - anonimowość w Sieci, 14:31


Nowsze

10.11.2007 r.

Nokia nie wyklucza projektu Android, 14:35

Naukowiec z Google’a pokaże kwantowy komputer, 14:37


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Ja - 10 listopada 2007, 15:36

Jak ta historia potrafi się powtarzać... Dziwię się, że po spektakularnej porażce z technologią Rambus Intel chce ponownie się pogrążać.Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.66 | SQL: 15 | Uptime: 57 days, 10:03 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl