heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl

Online: 73

Poniedziałek 25 września 2017 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 22 września 2004, 08:43

Autor Sassera w firmie antywirusowej

Ku zdumieniu branży antywirusowej, niemiecka firma Securepoint zatrudniła nastoletniego twórcę robaków NetSky i Sasser. Problem zatrudniania autorów złośliwych kodów zyskał niedawno na aktualności, po odkryciu apelu o pracę, ukrytego przez twórców szkodnika MyDoom.


Branża zabezpieczeń IT zareagowała na to zgodnym oburzeniem, zarzekając się, że taki postępek byłby nieetyczny wobec milionów klientów. Tymczasem, jak wyjaśnia jeden z dyrektorów Securepoint Lutz Hausmann, pomysł zatrudnienia Svena Jaschana pojawił się pod wpływem lektury wywiadu w piśmie "Stern", gdzie nastolatek mówił o swoich marzeniach na temat pracy w firmie antywirusowej.

Jaschanowi zaproponowano ubieganie się o stanowisko w Securepoint. Wobec wysuwanych wątpliwości o charakterze etycznym - czy można zaufać komuś, kto złamał prawo i zaszkodził tysiącom ludzi - Hausmann pozostaje sceptyczny. Jaschan "zrobił coś złego, ale to nie czyni go złym człowiekiem" i według szefa Securepoint zasługuje na danie mu szansy: "to pozytywna rehabilitacja".

Inne firmy z branży antywirusowej zareagowały oficjalną krytyką decyzji niemieckich kolegów. Tymczasem Jaschanowi (który w śledztwie przyznał się do winy) w tym miesiącu prokuratura postawiła zarzuty sabotażu komputerowego. Termin procesu, dotyczącego tego przestępstwa, nie jest jeszcze wyznaczony.

Źródło: www.di.com.pl


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

22.09.2004 r.

Wysokie nagrody za pomoc w łapaniu spamerów?, 8:39

F-Secure Internet Gatekeeper for Linux, 8:38


Nowsze

22.09.2004 r.

Norwegia zablokuje dziecięcą pornografię w Sieci, 8:47

Litwa uległa naciskom Moskwy, 8:48


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  
Polecamy IQ.pl


Copyright © 2002-2017 | Prywatność | Online: 73 | Load: 1.21 | SQL: 14 | Uptime: 80 days, 23:10 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl