heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 22 października 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 14 grudnia 2006, 13:14

Sieci osiedlowe z triple play

Inotel SA – lider rynku VoIP w Polsce – zapowiedział na Konferencji III Forum na Rzecz Usług Szerokopasmowych poszerzenie swojej oferty o usługę telewizji interaktywnej (IPTV). Tym samym Inotel za pośrednictwem lokalnych dostawców Internetu w całej Polsce będzie oferował pełen pakiet usług triple play.

Lokalne sieci osiedlowe stanowią 20-25% polskiego rynku szerokopasmowego dostępu do Internetu (zasięg ponad 3 mln mieszkań). Te niewielkie sieci są bardzo zainteresowane nowymi multimediami, ale z racji słabej infrastruktury w większości nie są przystosowane do świadczenia tego typu usług. Dlatego Inotel zapowiada - oprócz udostępnienia im platformy umożliwiającej zaoferowanie triple play – także m.in. pomoc finansową przy pracach nad koniecznymi modernizacjami infrastruktury sieciowej.

Inotel planuje także skierowanie swojej oferty bezpośrednio do mieszkańców Poznania, Gniezna, Szwarzędza i Obornik Wielkopolskich, gdzie zbudował światłowodową infrastrukturę dostępu do Internetu.

Telewizja interaktywna (IPTV) to wysokiej jakości telewizja cyfrowa z rozbudowanymi możliwościami interakcji i usług na żądanie, która wykorzystuje wydzielone części sieci IP do transmisji danych. Gwarantuje to bezpieczeństwo, szybkość transmisji i nie wymaga komputera. Jedną z usług dodatkowych IPTV jest wideo na żądanie (VoD). Polega ona na dostarczaniu abonentom w wyznaczonym przez nich czasie wybranego materiału filmowego (np. filmu). Inną interesującą technologią w ramach telewizji interaktywnej jest możliwość powtórki lub przesunięcie programów w czasie (tzw. time shifting).

Nowa usługa, której szczegółową propozycję programową Inotel przedstawi w styczniu, pozwoli lokalnym ISP dołączyć do grona dostawców triple play (Internet, telefonia i telewizja w jednym pakiecie). Do tej pory Inotel za pośrednictwem ISP oferował usługi telefoniczne. W oparciu o platformę Inotela takie usługi pod własną marką świadczy obecnie ponad 90 największych w Polsce dostawców Internetu.

Oferta Inotela to szansa dla lokalnych sieci osiedlowych na zaoferowanie najnowocześniejszych usług i skuteczne konkurowanie z największymi graczami na rynku. Jednocześnie wiemy, jakie bariery technologiczne stoją przed tymi firmami. Dlatego Inotel – w ramach partnerstwa - gotów jest nie tylko dostarczyć usługodawcom gotowy i kompleksowy produkt, ale również dzielić się know-how, zapewnić sprawne wdrożenie, wsparcie finansowe, organizacyjne i marketingowe” – zapowiada Jakub Dwernicki, Prezes Zarządu Inotel SA.

Inotel SA to lider polskiego rynku VoIP. Spółka działa zarówno na rynku hurtowym - umożliwiając innym operatorom telekomunikacyjnym i ISP świadczenie profesjonalnych usług w zakresie telefonii internetowej - jak i oferuje usługi telekomunikacyjne pod własną marką. W oparciu o platformę Inotela usługi w zakresie telefonii internetowej oferuje m.in. GTS-Energis Polska, ponad 90 dostawców Internetu i sieci telewizji kablowych, a także 20 wirtualnych operatorów VoIP. Co miesiąc za pośrednictwem platformy Inotela Polacy rozmawiają ponad 4,5 miliony minut, a liczba ta każdego miesiąca rośnie o 30 proc.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.12.2006 r.

Profesjonalne access pointy WLAN od Funkwerk-EC, 13:12

13.12.2006 r.

Memory Stick Pro-HG, 11:13


Nowsze

14.12.2006 r.

Fujitsu: 300 GB dla notebooka, 13:20

AMD wypuszcza nowe modele, 13:23


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.69 | SQL: 13 | Uptime: 63 days, 15:14 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl