heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 23 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 30 czerwca 2006, 11:23

Walka z obrazkowym spamem

Wbrew wysiłkom specjalistów i coraz lepszym filtrom antyspamowym, spamerzy wcale nie zmniejszyli swojej aktywności.

Szybko adaptują nową technikę, która pozwala na ominięcie oprogramowania zabezpieczającego. Coraz częściej spam wysyłany jest w formie plików graficznych, w których zamieszczono niechciane treści.

Firma IronPort, opierając się na danych z SenderBase - bazy danych, która zawiera informacje o 25% ruchu generowanego w internecie przez e-maile - poinformowała, że o ile w czerwcu 2005 roku pliki graficzne wykorzystywane były w mniej niż 1% spamu, to obecnie spotkać je można w 12% niechcianych listów. "Spamerzy opracowali nowe techniki, które pozwalają im ominąć filtry antyspamowe. Przynoszą im one coraz więcej korzyści" - mówi Craig Sprosts z IronPort.

W przeszłości spam składał się głównie z tekstu, więc odpowiednie oprogramowanie mogło z łatwością wyłapać sformułowania, charakterystyczne dla tego typu korespondencji. Obecnie tekst i odnośniki zamieszczane są w plikach graficznych, których tradycyjne filtry nie są w stanie sprawdzić. "Filtry nie zaglądają do wnętrza obrazków" - mówi Sprosts.

Z kolei filtry, które potrafią wyodrębnić cechy charakterystyczne użytych grafik i zatrzymać spam, łatwo jest ominąć minimalnie zmieniając obrazek tak, by następnym razem wyglądał on na zupełnie nową grafikę.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

30.06.2006 r.

Intel XScale sprzedany firmie Marvell, 11:21

Nokia walczy z chińskimi podróbkami, 11:19


Nowsze

30.06.2006 r.

48 rdzeni jednego procesora, 11:24

04.07.2006 r.

F-Secure: 185 tys. wirusów komputerowych w czerwcu, 11:21


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?



Autor:  










Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.31 | SQL: 13 | Uptime: 50 days, 4:26 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl