heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 17 stycznia 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 3 marca 2006, 23:59

W Indiach spam stanowi 91 proc. e-maili

Indyjscy dostawcy Internetu nie mogą poradzić sobie ze spamem. W korespondencji prywatnych użytkowników spam stanowi już 91 proc. nowych e-maili i 67 proc. w e-mailach małych i średnich przedsiębiorstw - poinformowały portale informatyczne The Register i zdnet.com, powołując się na analizę MessageLabs.

Według portalu używanie bezpłatnych kont poczty elektronicznej, oferowanych przez dostawców Internetu jest w Indiach praktycznie niemożliwe. Według MessageLabs, średnio tylko 1 e-mail na 10 ma jakąkolwiek wartość, reszta to po prostu spam.

Problemy mają też dostawcy płatnych kont poczty elektronicznej, na których spam stanowi ponad połowę nowych e-maili. W małych i średnich przedsiębiorstwach spam stanowi 67 proc. nowych e-maili i procent śmieciowych wiadomości rośnie z miesiąca na miesiąc.

Jak powiedział portalowi zdnet.com, analityk bezpieczeństwa w MessageLabs, Paul Wood, winni temu zalewowi spamu są sami indyjscy dostawcy Internetu. Inwestowali oni w infrastrukturę dostępową, natomiast przez ostatnie 5 lat niewiele zrobili dla poprawy stanu bezpieczeństwa w sieci, przez co spam może swobodnie przechodzić poprzez słabe zabezpieczenia przez nich stosowane.

Według MessageLabs, większość tego spamu tworzą firmy amerykańskie, działające zdalnie. Wood stwierdził w wypowiedzi dla zdnet.com, iż używają one farm serwerów komercyjnych w Południowej Ameryce i dostawców Internetu w Chinach, gdzie regulacje antyspamowe są mniej restrykcyjne niż w USA. Komunikacja między spamerem a serwerem używanym do rozsyłania spamu jest szyfrowana, więc dostawca Internetu, wynajmujący serwer, nie może się zorientować, do czego on służy.

Według kalifornijskiej firmy analityczno-konsultingowej Byte, rynek spamu będzie miał w tym roku na świecie wartość 4,5 mld USD, zaś głównym celem spamerów jest Azja Południowo-wschodnia, gdzie trafi ponad 66 proc. globalnego spamu.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

03.03.2006 r.

Tulokas: spam jest już normalnym biznesem, 23:56

Sześć milionów obywateli Azeroth, 23:55


Nowsze

04.03.2006 r.

Microsoft nadal walczy z Unią, 0:01

Programista z Kalifornii łamie blokadę chińskiego Internetu, 1:55


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.52 | SQL: 13 | Uptime: 149 days, 7:09 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl