heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 25 listopada 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 25 lutego 2013, 12:35

Microsoft kolejną ofiarą cyberprzestępców

Koncern z Redmond poinformował, że został zaatakowany w podobny sposób jak wcześniej Facebook i Apple.

- Odkryliśmy, że niewielka liczba naszych komputerów, w tym maszyny z wydziału zajmującego się produkcją oprogramowania na platformę Mac, została zarażona szkodliwym kodem za pomocą technik opisanych przez inne zaatakowane organizacje - czytamy w oświadczeniu Microsoftu.

Koncern zapewnił, że prowadzi własne śledztwo i dotychczas nie ma dowodów, by przestępcy zdobyli dane klientów firmy. Microsoft został zaatakowany przez lukę w Javie. W podobny sposób przeprowadzono ataki na Facebooka i Apple. W przypadku tego ostatniego wiadomo, że szkodliwy kod był rozpowszechniany przez witrynę dla developerów systemu Mac OS X.

Dotychczas ofiarami przestępców padły też Twitter, New York Times i Wall Street Journal. Obie gazety i Apple twierdzą, że atak rozpoczął się w Chinach. Władze ChRL zaprzeczają, by miały z tym cokolwiek wspólnego.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

25.02.2013 r.

HUAWEI Ascend P2 oferuje rekordową prędkość pobierania do 150 Mbps, 12:33

21.02.2013 r.

Sony zdradziło część szczegółów specyfikacji technicznej konsoli PlayStation 4, 11:17


Nowsze

26.02.2013 r.

Możesz wyrejestrować telewizor bez dekodera MPEG-4, 8:32

HAARP wytworzył gęstą chmurę plazmy, 8:59


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 0.53 | SQL: 13 | Uptime: 124 days, 18:48 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl