heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 27 maja 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 11 lutego 2013, 10:44

Eric Schmidt pozbędzie się akcji Google wartych 2,51 mld dolarów

Zwykle sprzedaż akcji spółki przez jedną z głównych osób w jej zarządzie jest odbierana bardzo negatywnie. Nikt przecież nie chce się pozbawiać zysków, a więc po co ktoś miałby sprzedawać walory, które będą drożały w przyszłości?

Eric Schmidt, będąc na stanowisku CEO wyszukiwarkowego giganta, zarabiał tylko jednego dolara w ciągu roku w gotówce, natomiast reszta wynagrodzenia była mu przyznawana w akcjach koncernu. W oczywisty sposób miało go to motywować do tego, by Google wciąż poprawiało swoją kondycję.

W ubiegłym roku, gdy Schmidt opuścił stanowisko dyrektora generalnego, jego wynagrodzenie podniesiono do 1,25 miliona dolarów rocznie. On sam zaczął natomiast zamieniać swoje akcje na faktycznie pieniądze. W lutym 2012 roku rozpoczął sprzedaż udziałów wartych 1,5 miliarda dolarów, natomiast tym razem wydaje się po prostu kontynuować tego typu strategię, oferując rynkowi walory za ponad 2,51 miliarda dolarów.

Choć opuszczanie pokładu przez Schmidta z jednej strony może niepokoić, warto zauważyć, że chętnie inwestuje on również w wiele innych projektów. Były CEO koncernu z Mountain View prawdopodobnie nie widzi po prostu podstaw do tego, by walory firmy miały w najbliższym czasie wielokrotnie zdrożeć - czego nie można powiedzieć o wielu innych, choć znacznie mniejszych spółkach.

Adrian Nowak


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

11.02.2013 r.

Yandex zyskuje kosztem Binga, 10:43

Fujifilm opracował rekordowo wydajny materiał termoelektryczny, 10:41


Nowsze

15.02.2013 r.

Opera na WebKicie, 17:54

Facebook górą, 17:55


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 0.35 | SQL: 21 | Uptime: 94 days, 15:44 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl