heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 24 października 2021 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 5 lutego 2013, 15:03

Wydrukuj sobie Nokię

Nokia opublikowała rysunki techniczne dla osób, które chciałyby wydrukować sobie obudowę telefonu. Firma chce też pełniej wykorzystać "społeczność drukowania 3D", aby jej produkty można było w przyszłości łatwo dostosować do różnych potrzeb.

Drukowanie 3D (przestrzenne) nie jest jeszcze technologią bardzo powszechną, ale według niektórych ekspertów może ono być w przyszłości początkiem wielkiej rewolucji, na miarę tej jakiej równie rewolucyjne jak internet. Teoretycznie moglibyśmy kupować ubrania albo różne przedmioty w wersji cyfrowej i drukować je w domu. Są nawet obawy o drukowanie broni we własnym zakresie oraz nadzieje związane z drukowaniem narządów do przeszczepu.

Nokia ułatwia drukowanie 3D


Nokia ma zamiar już teraz wykorzystać potencjał drukowania 3D. Firma opublikowała na swojej stronie rysunki techniczne dla osób, które chciałyby we własnym zakresie wydrukować wymienialne elementy obudowy do telefonu Lumia 820. W sumie udostępniono trzy pliki - zob. pierwszy, drugi i trzeci.

Na stronie Nokii znajdziemy wywiad, w którym przedstawiciel firmy John Kneeland przedstawił dalsze perspektywy wspierania "społeczności drukowania 3D". Nokia ma zamiar publikować nie tylko wzory do drukowania, ale także specyfikacje, informacje o rekomendowanych materiałach, najlepszych praktykach itd.

Należy przy tym zauważyć, że udostępnianie wzorców do drukowania 3D to coś więcej niż wspieranie nowej technologii. Jest to także dzielenie się ze społecznością internautów swoją własnością intelektualną.

Marcin Maj


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

01.02.2013 r.

Nokia dostała 1,35 mld dolarów z UE, 12:16

31.01.2013 r.

ZTE prezentuje nowy ultraszybki modem 4G, 12:08


Nowsze

05.02.2013 r.

Google wspomoże francuską prasę, 15:05

PlayStation 4 za dwa tygodnie?, 15:08


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2021 | Prywatność | Load: 0.83 | SQL: 14 | Uptime: 66 days, 3:58 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl