heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 16 stycznia 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 14:32

System bezpieczeństwa dla platform iOS i Android

Fortinet wprowadził nową wersję FortiClient - oprogramowania do ochrony klienckich punktów końcowych z systemem iOS i Android. Rozwiązanie wzmocni bezpieczeństwo firmowej sieci przed zagrożeniami wynikającymi z coraz popularniejszego wśród młodych pracowników trendu BYOD. Bring Your Own Device polega na używaniu własnych urządzeń mobilnych do celów służbowych.

FortiClient dla smartfonów z systemem Android pozwala uruchomić VPN zarówno w oparciu o SSL, jak i IPSec nawiązując kontakt z FortiGate. Połączenie jest w pełni szyfrowane i cały ruch jest przesyłany za pośrednictwem bezpiecznego tunelu. FortiClient dla urządzeń z systemem iOS zapewnia filtrowanie treści internetowych oraz funkcjonalność VPN w oparciu o protokół SSL. Rozwiązanie zostało przystosowane również do ochrony połączeń przez iPad’y.

Strategia bezpieczeństwa Fortinet dotycząca modelu BYOD ma na celu ochronę firmowej sieci, za pomocą uwierzytelniania urządzeń, kontroli zachowań użytkowników w sieci oraz wprowadzeniem restrykcyjnych ograniczeń w zakresie dostępu do danych. Całość opiera się na połączenie sześciu kluczowych funkcjonalności:
 • szeroka gama funkcjonalności dla połączeń LAN i WAN, które zapewnia cała rodzina wysokowydajnych urządzeń FortiGate
 • brak licencji typu "per-user" lub "per-seat" oznacza, że klienci mogą dodawać nowe urządzenia do sieci bez ponoszenia dodatkowych opłat licencyjnych. Ta funkcja staje się bardzo istotna, kiedy liczba urządzeń podłączonych do sieci podwaja się lub potraja w momencie, gdy użytkownicy używają swoich prywatnych smartfonów i tabletów w pracy
 • kompleksowy, scentralizowany system zarządzania
 • zintegrowane bezprzewodowe kontrolery we wszystkich urządzeniach FortiGate ułatwiające inspekcję ruchu, wykrywanie nielegalnych punktów dostępowych (AP) i zarządzanie pasmem.
 • wbudowane Wi-Fi do ochrony LAN w niektórych modelach FortiGate zmniejszające potrzebę tworzenia oddzielnego punktu dostępu bezprzewodowego
 • dwuskładnikowe uwierzytelnianie w oparciu o soft-tokeny dla mobilnych użytkowników wirtualnych sieci prywatnych (VPN)

 • Wyzwania związane z bezpieczeństwem urządzeń mobilnych nie są nowością, jednak model BYOD utrudnia firmom egzekwowanie polityki bezpieczeństwa wśród pracowników. Szeroki zakres rozwiązań bezpieczeństwa Fortinet, w tym kontrola aplikacji, nowa generacja firewalli, zapobieganie włamaniom i wyciekom danych, ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem i spamem gwarantuje przedsiębiorstwom, że przepływ informacji przychodzących oraz wychodzących z urządzeń przenośnych jest chroniony, zarówno w sieciach LAN jak i WAN. Rozwiązania Fortinet obsługują różne warianty ochrony smartfonów i tabletów, obejmujące wsparcie dla zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM), wirtualnego pulpitu i klientów VPN.

  Aplikacje FortiClient można pobrać bezpłatnie ze sklepów iTunes oraz Google Play.

  Wersja do druku
  Poleć znajomym: Udostępnij

  Podobne tematy


  Starsze

  24.08.2012 r.

  Rosną zapasy DRAM, 16:56

  Zmienione logo Microsoftu, 16:56


  Nowsze

  27.08.2012 r.

  Lepsza jakość obrazu w kamerach Etrovision, 16:51

  28.08.2012 r.

  Acer na małym plusie w II kw., 14:36


  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


  Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?  Autor:  


  Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 1.20 | SQL: 23 | Uptime: 54 days, 1:09 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl