heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 4 grudnia 2020 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 26 czerwca 2012, 10:09

Ogarnik.mobi - Innowacyjna usługa biznesowa dla przedsiębiorców

Biznes toczy się swoim torem i o wielu ważnych terminach zapomnieć nie można. Jednak czasami się to niestety zdarza. Na domiar złego kalendarz często płata figle i terminy biznesowe (np. płatności) wypadają w święta, a wtedy trzeba pamiętać o nich kilka dni później. Wszystko jednak można ogarnąć, również terminy i kwoty biznesowe. Pomocna okazuje się nowa, innowacyjna usługa biznesowa przeznaczona dla przedsiębiorców, którą jest m.in. aplikacja na telefony z systemem Android.

Od momentu, gdy na rynek telefonów komórkowych wkroczyły smartfony przedsiębiorcy zastanawiają się do czego mogą one być przydatne w biznesie. To, że można odbierać pocztę elektroniczną czy przeglądać strony WWW, co bywa czasami bardzo przydatne, wszyscy wiedzą. Ale wyobraźmy sobie, że nasz telefon oprócz możliwości dzwonienia, wysyłania SMSów i poczty przeliczy nam wynagrodzenie należne pracownikowi (z brutto do netto i w drugą stronę). Jest to szczególnie cenne, gdy telefon „będzie potrafił” to zrobić dla różnych rodzajów umów: o pracę, zlecenia, o dzieło, kontrakt. A oprócz kwoty do wypłaty dla pracownika pokaże nam jeszcze jakie pracodawca będzie miał koszty całkowite z tego tytułu. A to dopiero początek. Innowacyjna aplikacja umożliwia także wygodne i szybkie przeliczanie dowolnej kwotę na różne waluty obce z zastosowaniem bieżących kursów walut NBP. Do tego wyliczy podatek dochodowy na podstawie kwoty dochodu oraz przeliczenia VAT za pomocą poręcznego kalkulatora VATowskiego. Jeśli przedsiębiorca lub jego klient zalega z płatnościami można szybko i wygodnie ustalić kwotę odsetek zarówno wobec budżetu państwa jak i ustawowych. Wszystkie proponowane za pomocą kalkulatorów wyliczenia są dokonywane na bieżąco z użyciem najnowszych stawek i regulacji prawnych. Dzięki czemu przedsiębiorca ma pewność, że wyliczenia są poprawne i aktualne a sam może spać spokojnie i zająć się prowadzeniem biznesu. Aplikacja pozwala takie ustawienie, aby to księgowy czy biuro rachunkowe informowało przedsiębiorcę o wysokości kwot do zapłaty. Dzięki czemu telefony z systemem Android stają się prawdziwym centrum informacji biznesowej. Aplikacja Ogarnik.mobi posiada bogatą pomoc w samym programie, która świadczona jest przez animowaną księgową, Panią Ewę. I wreszcie czujemy, że nasz telefon zaczyna nam pomagać w biznesie.

Aplikacja nazywa się Ogarnik i jest promowana pod hasłem „Ogarnij swój biznes”. Można już pobrać wersję BETA z Google Play To jeszcze nie wszystko. Ogarnik potrafi także przypominać i to zawsze na czas o ważnych sprawach, które musimy załatwić w naszym biznesie: terminach płatności ZUSu, podatków, decyzjach podatkowych związanych z naszą działalnością.

Ciekawostką jest to, że producent aplikacji umożliwia integrację aplikacji z programami księgowymi innych producentów.

Usługę każdy przedsiębiorca może wypróbować za darmo: www.ogarnik.mobi

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.06.2012 r.

Automatyczne zarządzanie chmurą Oktawave, 10:06

Jakość druku i potrzeby biznesowe czynnikami decydującymi o zakupach, 10:02


Nowsze

26.06.2012 r.

Torby Hardcase dla ultrabooków, 10:11

Miniaturowy projektor PicoPix, 10:15


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Artur - 14 września 2012, 10:10

Jak na wersje beta dziala bardzo dobrze, zalozenie konta nie trwalo dlugo a z funkcji korzystalem juz wielokrotnie. Mozna tez znalezc to pod skroconym linkiem android.ogarnik.mobi. Polecam przetestowanie za darmoAutor:  


Copyright © 2002-2020 | Prywatność | Load: 0.80 | SQL: 11 | Uptime: 135 days, 8:38 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl