Data: Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 12:01

Samsung wydzielił oddział produkujący panele LCD


Przynoszący straty oddział Samsunga został z powodzeniem wyłączony do oddzielnej spółki zależnej - poinformowała koreańska firma. Obecnie koncern chce się skupić na produkcji nowoczesnych paneli OLED.

Nowa firma Samsung Display stała się automatycznie największym producentem wyświetlaczy na świecie. Produkowane przez nią podzespoły znajdziemy m.in. w telewizorach, ale również smartfonach i tabletach.

Samsung Display zatrudnia ponad 20 tysięcy pracowników i produkuje podzespoły w pięciu fabrykach, w różnych częściach świata. Choć nowa spółka ma działać niezależnie od Samsung Electronics, będzie wspierała ją podczas walki o zamówienia, np. na produkcję ekranów dla urządzeń koncernu Apple.

- Uczynimy Samsung Display cenioną firmą poprzez ciągłe wysiłki związane z dostarczeniem szerokiej gamy produktów, które będą niezwykle wartościowe dla naszych klientów - powiedział dyrektor generalny nowej spółki Donggun Park. - Ciągłe pozostawanie krok przed konkurencjom pozwoli nam stać się najlepszą firmą na rynku wyświetlaczy.

Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego tygodnia Foxconn zainwestował ponad 1,6 miliarda dolarów w koncern Sharp. Chiński gigant liczy, że uda mu się w ten sposób zdobyć zlecenia od firmy Apple na produkcję dodatkowych podzespołów, prawdopodobnie podczas tworzenia zestawu telewizyjnego. Obecnie to jednak Samsung pozostaje największym dostawcą ekranów dla nowoczesnych gadżetów.

Adrian Nowak
| Drukuj | Zamknij |