Data: Poniedziałek, 20 października 2008, 15:13

S3 Graphics prezentuje funkcje GPGPU w aplikacji do obróbki zdjęć FotoPro


S3 Graphics zapowiedziała wprowadzenie do oferty S3FotoPro - aplikacji GPGPU wykorzystującej najnowszą, programowaną architekturę procesorów grafiki Chrome 400 Series. Dzięki wykorzystaniu matrycy procesorów strumieni S3, układy GPU przyspieszają współbieżną obróbkę danych i wykonują obliczenia w tysiącach jednoczesnych wątków, osiągając gigaflopową przepustowość obliczeń.

Podczas pracy S3FotoPro wykonywane są zadania obliczeniowe w dziedzinie obróbki grafiki, które dzięki architekturze procesorów strumieni S3 najlepiej realizować w układzie GPU a nie CPU. Kompleksowość algorytmów i wysokie wymagania obliczeniowe programu S3FotoPro umożliwiają ponad stukrotne przyspieszenie równoległej realizacji zadań w podrównaniu do najnowszych procesorów CPU na rynku. Ponadto, wskaźniki gigaflop/wat i gigaflop/dolar wskazują przewagę obliczeń wykonywanych przez GPU nad standardowymi CPU.

S3 Graphics w dalszym ciągu rozwija i wprowadza na rynek najnowocześniejsze technologie, które wykorzystują moc GPU do zaspokajania nowych potrzeb na rozwijających się rynkach intensywnych obliczeń. Procesy, które kiedyś wymagały dni teraz można wykonać w kilka sekund dzięki GPGPU takim jak nasze,” powiedział Michael Shiuan, wiceprezes ds. projektowania układów w S3 Graphics. “Dzięki obsłudze najnowszych aplikacji i języków GPGPU, S3FotoPro jest bardzo użytecznym i wszechstronnym narzędziem dla użytkowników końcowych i naszych partnerów.

Rynki, które mogą wykorzystać zalety technologii GPGPU S3 to segment High-Performance Computing (HPC), segment transkodowania / kodowania wideo HD oraz dziedziny, takie jak badania naukowe, inżynieryjne, medyczne, obrazowanie, symulacja fizyki i wiele innych.” Powiedział D. Ken Weng, dyrektor generalny S3 Graphics. “Potencjał tej nowej technologii dopiero się otwiera, a jej pełne możliwości wciąż czekają na wykorzystanie.

Aplikację można pobrać pod adresem www.s3graphics.com/.

S3FotoPro


S3FotoPro wykorzystuje autorski, kompleksowy algorytm analizujący i automatycznie regulujący makro- i mikro-szczegóły w obrazie dla poprawy jego jakości. Aplikacja wykorzystuje możliwości procesorów GPGPU S3 Graphics do wykonywania transformacji i retuszy niezbędnych do poprawienia jakości obrazu. Dostępne ulepszenia obrazu to: regulacja klarowności i korekta kolorów, usuwanie mgły, wygładzanie, cieniowanie, regulacja nasycenia, równoważenie i optymalizacja tonów oraz wiele innych.

Przed i po wykorzystaniu S3FotoPro

Przed i po wykorzystaniu S3FotoPro

| Drukuj | Zamknij |