Data: Piątek, 5 października 2007, 18:19

155 mln dolarów za Gadu-Gadu


Naspers, południowoafrykański holding działający w branży Internetu i mediów, zamierza wydać 155 mln dolarów na zakup polskiego komunikatora internetowego Gadu-Gadu.

Warsaw Equity Holding – większościowy akcjonariusz spółki Gadu-Gadu , posiadający 55,05% akcji – zdecydował się już odsprzedać swoje udziały. Dzięki temu Naspers będzie posiadał pakiet kontrolny akcji Gadu-Gadu.

Naspers zdążył już też ogłosić wezwanie do sprzedaży akcji Gadu-Gadu, oferując za każdy walor 23,5 złotego – o 20% więcej, niż ostatnio notowana wartość walorów spółki. Wezwanie obowiązuje do 13 grudnia i jeśli zostanie przeprowadzone, Naspers wyda na zakup Gadu-Gadu łącznie około 155 mln dolarów.

Gadu-Gadu to jedna z najlepszych inwestycji, jakie rozwijaliśmy w funduszu. Po ponad siedmiu latach uznaliśmy, że przyszedł czas na zmiany w portfelu zarządzanych przez nas spółek” – mówi Mariusz Banaszuk, Prezes Zarządu Warsaw Equity Holding – „W ciągu siedmiu lat zarządzania spółką, Gadu-Gadu urosło z małego przedsięwzięcia, programu komputerowego do dynamicznej spółki giełdowej, zatrudniającej 100 osób i oferującej usługi dla 6 milionów osób. To także jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek internetowych.

Michał Tomaszkiewicz
| Drukuj | Zamknij |