Siły nieczyste grasują w Internecie - raport NewsPoint
W ostatnich dniach w polskim internecie odbywa się prawdziwy sabat ciemnych mocy. Od 1 do 10 lipca słowo „
czarownica” pojawiło się 267 razy. Dla porównania - w całym czerwcu wykryto jedynie 159 śladów jej obecności. Czarownicy towarzyszy oczywiście „
szatan”, który w pierwszej dekadzie lipca zwiększył swoja obecność o 16% w porównaniu do ubiegłego miesiąca.
Do gwałtownego wzrostu popularności ciemnych mocy paradoksalnie przyczynił się ich gorliwy przeciwnik – szef Radia Maryja, ojciec
Tadeusz Rydzyk, którego niedawne, szeroko cytowane przez media wypowiedzi zawierały właśnie te słowa.
Od 1 czerwca do 10 lipca najpopularniejszym z nich było – z uwagi na wieloznaczność – słowo „
duch”, który straszył w tym czasie 1945 razy. Wypowiedzi szefa Radia Maryja spowodowały znaczne zmiany w ostatnich dniach: od 8 do 10 lipca najpopularniejszym mrocznym słowem jest „czarownica” (207 publikacji).
Diabły i wiedźmy cieszą się zdecydowanie mniejsza popularnością – w analizowanym okresie w polskim Internecie pojawiły się odpowiednio 606 i 204 razy. Antychryst powoli odchodzi w niepamięć – od początku czerwca pisano o nim jedynie 5 razy.
Wykresy:

Siły nieczyste w Internecie
Raport został przygotowany przy wykorzystaniu usługi monitorowania Internetu NewsPoint (www.NewsPoint.pl). NewsPoint monitoruje ponad 1000 serwisów, w tym portale, wortale, serwisy społecznościowe oraz blogi.