Data: Poniedziałek, 29 lipca 2013, 12:05

Pierwsze płyty dla AMD Kaveri


Asustek zaprezentował pierwsze na rynku płyty główne współpracujące z przyszłymi układami Kaveri firmy AMD. Urządzenia Asus A88XM-A oraz A-55BM-A/USB3 wyposażono w podstawkę FM2+, do której można montować obecne i przyszłe procesory AMD.

Przeznaczone do zastosowań przemysłowych płyty bazują na chipsetach A88X oraz A55. Obie wyprodukowano w formacie micro-ATX, obu można używać z już istniejącym układami, nie czekając na kości Kaveri, które najprawdopodobniej zadebiutują dopiero w 2014 roku.

Producent zastosował też technologię USB 3.0 Boost, która nawet o 70% przyspiesza przepływ danych pomiędzy płytą a urządzeniami USB 3.o z przemysłowym standardem UASP (USB Attached SCSI Protocol). Wspomniana technologia poprawia też przepływ danych w przypadku podłączenia standardowych urządzeń USB 3.0. Płyty wyposażono w następcę BIOSu, UEFI oraz technologie zwiększające wytrzymałość, niezawodność, pozwalające na precyzyjną kontrolę dostaw energii dla procesora.

Asus zapewnia, że zastosowane podzespoły spełniają wysokie wymagania stawiane przed urządzeniami dla przemysłu. Firma wykorzystała m.in. kondensatory, które są w stanie pracować przez 50 lat w typowych warunkach eksploatacyjnych, czyli w temperaturze 65 stopni Celsjusza. Przy portach wejśca/wyjścia wykorzystano zaś chromowaną stal nierdzewną, przetestowaną pod kątem odporności na korozję.

Mariusz Błoński
| Drukuj | Zamknij |